Zavřít reklamu

Je tomu teprve necelý týden, co kolegové z 9to5mac vypustili do světa exkluzivní fotografie dvou prémiových iPhonů a Apple Watch Series 4, které se nám Apple chystá přesně za týden představit. Zatímco však o názvu Apple Watch a menšího z dvojice iPhonů bylo jasno hned díky, název největšího iPhonu byl stále zahalen tajemstvím. Redaktorům z výše zmíněného portálu se však dnes podařily zjistit od svých zdrojů, které jsou údajně velmi dobře obeznámeny s marketingovými plány Applu, finální název největšího 6,5” OLED iPhonu. A ten je skutečným překvapením. 

Nejprve se spekulovalo nad názvem iPhone X Plus, a poté o názvu iPhone XS Plus. Ani jeden z nich ale nový iPhone neponese. Apple se totiž údajně velmi pravděpodobně rozhodne pro použití zcela nového označení pro svou větší vlajkovou loď, která se bude nově jmenovat iPhone XS Max. 

Nové označení pro největší iPhone tak potvrzuje informace o možném upuštění od názvu “Plus”, které se na světlo světa vyrojily teprve nedávno. Označení “Plus” pro větší iPhone používal Apple hned od vzniku této modelové řady, tedy od roku 2014 a iPhonu 6 Plus. S tímto názvem později představil i iPhone 6s, 7 a vloni iPhone 8. Po čtyřech letech mu však dává sbohem a přesunuje se k něčemu zcela jinému. Není se však příliš čemu divit. Zatímco čtyři předchozí “pluska” vypadala víceméně stejně a lišily se jen duálním fotoaparátem u posledních dvou generací, letošní větší iPhone se od nich již vzdálí designově o poznání více. Možná proto se tak Apple rozhodl vkročit do nové éry velkých telefonů se zcela novým označením.

Nejdřív iPhone X Plus, poté iPhone Xs Plus a nyní i Phone Xs Max. Který název by se vám pro největší letošní iPhone líbil nejvíce?:

Krom názvu potvrdily zdroje redaktorům i to, že se u modelů Xs a Xs Max dočkáme 4 GB RAM paměti a v některých zemích i podpory Dual SIM. Krom toho se pak můžeme samozřejmě těšit i na zcela nový procesor Apple A12, který by měl být zhruba o 20 až 30 % výkonnější než loňský A11 Bionic. Je tedy skutečně na co se těšit. 

Zda jsou zprávy výše zmíněného portálu pravdivé či nikoliv se dozvíme přesně za týden. Představení nových produktů totiž proběhne 12. září od 19 hodin v Divadle Steva Jobse v areálu Apple Parku. 

IPHONE-XS 2

Související články

Dnes nejčtenější

.