Zavřít reklamu

Letošní rok se nese přesně v tom “eskovém” duchu, na který jsme byli zvyklí i v minulosti. Přestože nám Apple letos představí “pluskový” iPhone s designem X, obří očekávání od něj většina z nás nemá. Respektive, samozřejmě, že svým způsobem má, taková překvapení jako loňský iPhone X, kterým Apple ukázal směr budoucích kroků jeho iPhonů, nenabídne. Bude to zkrátka jen větší iPhone X s lepšími vnitřnostmi, parádním displejem a designem, který už tak nějak známe. Znovu opakuji – na škodu to rozhodně není, zároveň ale na jeho představení svět nečeká tak napjatě, jako tomu bylo u iPhonu X vloni. Samozřejmě, je tu ještě LCD iPhone s bezrámečkovým displejem. Ten má být však spíše levnou alternativou prémiové řady a tudíž u něj nemá příliš smysl čekat revoluční novinky. Rok 2018 je tedy zkrátka rokem “eskovým”, stejně jako tomu bylo například v roce 2015 u iPhonu 6s. I přesto ale letošní keynote nudná rozhodně nebude. Pozornost na sebe totiž strhl produkt jiný a též velmi důležitý. 

Mnoho zraků nyní směřuje k příchodu Apple Watch Series 4. Jejich příchod jsme sice ještě před nějakým časem příliš neočekávali, díky hromadě zpráv z minulých týdnů a úniku fotografie přímo Applu je ale jejich představení skutečně za rohem. Zatímco však v minulých letech šlo o jejich upgradech též hovořit jakožto o “eskových”, letošek by měl být jiný. Poprvé od jejich představení se totiž Apple rozhodl upravit jejich design. Svůj klasický tvar si sice zachovají, jejich displej ale přijde o široké rámečky, díky čemuž se výrazně zvětší. Podle fotky pak hodinky nejspíš dostanou i haptické tlačítko na bok a možné lehce zhubnou. A právě na to by mohlo mnoho lidí slyšet více než na nový iPhone. 

Předpovědi designérů se téměř vyplnily. Ti totiž hodinky odhadovali zhruba takto (na prvním místě v galerii je uniklá fotka Applu):

První výrazný upgrade hodinek je na cestě

Nové Apple Watch se totiž od svých starších sourozenců solidně odliší a nabídnou dle všeho možnosti, kterými se jejich předchůdci chlubit rozhodně nemohli. Ať už se jedná o nové ciferníky, které mohl Apple použít díky většímu displeji, či UV senzor, jehož zástupce se právě na ciferníku objevuje, jedná se o skutečně zajímavé novinky, které nejednoho uživatele zaujmou. A kdo ví. Je možné, že se Applu konečně podaří prodloužit i výdrž jejich baterie, která je vcelku slušná až u poslední verze Series 3. 

Právě kvůli tomu, že by měly hodinky znamenat ve světě smartwatch určitou revoluci – a že tomu minimálně mezi těmi jablečnými bude – je tak vcelku pravděpodobné, že to budou právě ony, kdo se stanou hlavním králem večera příští středu. Ne však proto, že by byly nové iPhony špatné, ale zkrátka proto, že nejspíš nabídnou o poznání méně inovací než Apple Watch, jejichž obliba raketově roste. 

Jediným zádrhelem by mohla být tak konečná cena. Dá se totiž očekávat, že je Apple bude prodávat o něco dráž, než tomu bylo u předešlých verzí, protože se zkrátka jedná o výrazně vylepšený a přepracovaný produkt. Na druhou stranu jsme se ale v minulém roce přesvědčily o tom, že ani třicet tisíc za nový iPhone není problém a Apple je schopen tohoto produktu prodat obrovské množství. Bude ale tato rovnice platit i u Apple Watch? Uvidíme. 

pozvanka apple event

Související články

Dnes nejčtenější

.