Zavřít reklamu

Když Apple vloni odstranil z jednoho ze svých iPhonů legendární Home Button s integrovaným Touch ID a předznamenal tak blížící se konec této technologie, vyvolal tím poměrně velké diskuze. Mnozí uživatelé jsou totiž přesvědčeni o tom, že je pro ně Touch ID daleko přívětivější možností autentizace, než jeho nástupce – Face ID. Někteří analytici tak začali spekulovat o tom, že se Apple může rozhodnout Touch ID opět do svých iPhonů implementovat, tentokrát však přímo do displeje. Právě o této možnosti se totiž spekulovalo už vloni před příchodem iPhonu X. Podle analytika Ming-Chi Kua se ale s ničím takovým počítat pro příští rok a ani pro roky další nedá.

Kuo je přesvědčen o tom, že i v příštích letech bude Apple využívat pro zabezpečení svých iPhonů a pravděpodobně i iPadů Face ID, které se u iPhonu X velmi osvědčilo. To by měl dále vyvíjet a zlepšovat, díky čemuž bychom se mohli dočkat například výrazně menších výřezů, za které je Apple nyní mnohými kritizován. 

Budoucnost zabezpečení vidí Apple ve Face ID:

Přestože se dá Apple bezesporu označit za udavače trendů, podle kterého se řídí mnoho výrobců smartphonů, v tomto směru jej podle Kua moc společností následovat nebude. V první polovině příštího roku by se totiž měl výrazně zvýšit počet smartphonů s integrovanou čtečkou otisků prstů v displeji, což zapříčiní především snížení ceny potřebných komponentů. I tak by ale měly být tyto čtečky v displeji podle Kua vcelku kvalitní. U výrobců telefonů s Androidem pak budou oblíbené především díky tomu, že jimi dokáží své smartphony od iPhonů odlišit a nabídnou zákazníkům něco, co Apple nemá.

Pokud jste tedy doufali, že se Touch ID přeci jen v příštím roce dočkáme znovu, pomalu se s tímto snem rozlučte. Své telefony totiž budeme nejspíš pěkných pár let odemykat jen a pouze přes Face ID. 

iphone-8-touch-id-display-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější