Zavřít reklamu

OS X 12.12 icon fakeAž do teď to vypadalo, že chystaný OS X 10.12, který Apple ukáže už za necelý měsíc na WWDC 2016, nebude příliš atraktivní. Má totiž nabídnout jen lehce upravený vzhled uživatelského rozhraní a poté sice poměrně zajímavou novinku, kterou by měla být integrace Siri, jenž ale bude pro nás, jakožto pro české uživatele trochu zbytečná. Nyní se ale dozvídáme, že Apple chystá pro OS X 10.12 další funkci, která už nudně rozhodně nezní. Inženýři opět posílí ekosystém, jelikož propojí iPhone a Mac zase o něco více. S novým systémem totiž bude možné odemykat Mac nebo MacBook přes Touch ID iPhonu.

Novinka by měla fungovat tak, že pokud by byl v blízkosti Macu odemknutý iPhone, tak nebude nutné na počítači zadávat heslo, což bude možné díky fameworkům Bluetooth LE. Nová funkce bude v mnohém podobná funkci na Apple Watch, kdy není nutné hodinky odemykat, pokud je v blízkosti odemčený iPhone. V případě Macu byla ale mělo posloužit primárně Touch ID iPhonu, kterým by se počítač mohl odemknout

Je ale také dost pravděpodobné, že by v nové funkci měly figurovat i Apple Watch, což by bylo samozřejmě ještě pohodlnější, než v případě iPhonu. Pokud byste k Macu přišli a měli na zápěstí hodinky od Applu, automaticky by se odemkl a vy byste tak nemuseli zadávat heslo. Podobně například v současnosti fungují i aplikace Knock nebo MacID, které ale neodemykají Mac automaticky, za to ale nabízejí více funkcí, jako například možnost Mac na dálku uspat nebo spouštět, pozastavovat či přeskakovat skladby v iTunes. Navíc obě aplikace potřebují, abyste si nainstalovali jak jejich iOS, tak i OS X verzi, což v případě nové funkce od Applu nebude nutné, protože vše bude integrováno přímo v systému.

https://youtu.be/iDerMv5yAmY

Kromě odemykání Macu by mělo Touch ID iPhonu posloužit i k ověřování plateb přes Apple Pay ve webovém rozhraní, které Apple připravuje. iPhone nebo Apple Watch by mohly posloužit jako prostředek pro potvrzení platby přes Siri, která se má na Macu nově objevit.

Podle informací je ale dost možné, že nová funkce nebude dostupná hned v první den vydání OS X 10.12 pro vývojáře, tedy krátce po představení na WWDC. Inženýři z Applu totiž na nové funkci stále pracují a je pravděpodobné, že ji nestihnout dodělat a bude do systému integrována během testování v létě. Jde ovšem o běžný postup, který se děje každoročně.

Kromě odemykání Macu přes iPhone a Apple Watch a kromě desktopové verze Siri, by měl OS X 10.12 dorazit s novinkami pro aplikace Photos a iTunes. Stejně tak se bude Macu týkat i nová verze Apple Music, kterou má Apple na WWDC ukázat. Doufejme ale, že Apple nezapomene ani na pořádné doladění funkcí do posledního puntíku a na vyřešení několika chyb, kterými v současnosti desktopový systém trpí.

Touch ID Mac

*zdroj: Macrumos

Související články

Dnes nejčtenější

.