Zavřít reklamu

Jen máloco dokáže člověka naštvat víc, než když si domů přinese dlouho očekávanou novou hračku, u které záhy zjistí, že nefunguje přesně tak, jak by měla. Reklamace produktu je v takovýchto situacích nevyhnutelná a vy se pomalu smiřujete s tím, že se s vaší vysněnou věcí na pěkných pár dnů či týdnů opět rozloučíte. Asi se tak nebudete divit, že některým lidem v takovýchto chvílích rupnou nervy a celý problém řeší s prodejcem se skutečně horkou hlavou. To ale rozhodně dobrý nápad není. 

Face ID je pro odemykání iPhonu X velmi pohodlné: 

Své o tom ví i třiadacetiletý mladík z Bangkoku, který způsobil před pár dny v tamním obchodě autorizovaného prodejce Applu solidní poprask. Do obchodu totiž přišel hned druhý den poté, co si v něm zakoupil iPhone X s tím, že mu Face ID nefunguje tak, jak by mělo. Po zaměstnancích obchodu se proto začal dožadovat výměny telefonu za nový, což bylo ale samozřejmě okamžitě zamítnuto s tím, že iPhone musí být nejprve prověřen techniky. Tato odpověď ale rozdmýchala v muži už tak solidně plápolající oheň, který nabíral na čím dál větší intenzitě. Mladík začal na prodejce křičet a nadávat jim, poté se pokusil dostat do skladu zboží a když se mu do cesty postavila jedna zaměstnankyně, ve vzteku jí udeřil do obličeje.

Po útoku na zaměstnankyni se mladík trochu uklidnil, ale nenávist k Applu a obchodu zvěstoval dál. Všem zákazníkům, kteří incidentu přihlíželi, totiž prý začal vykládat, jak nekvalitní iPhone X je, že mu jej prodejci nechtějí vyměnit přestože je evidentně poškozený a že jej tím pádem nemá cenu kupovat. Následně si pro mladíka přijela policie, která jej obvinila z napadení a škody, kterou v obchodě způsobil, za což musí zaplatit na 1650 dolarů.

Podívejte se na celý incident na videu:

Celý příběh však uhrazením pokuty rozhodně neskončil. Kamerový záznam incidentu se totiž dostal vcelku rychle na sociální sítě, kdy jen během dvanácti hodin získal 1,4 milionu zhlédnutí. Lidé, kteří jej zhlédli, útočníka samozřejmě tvrdě zkritizovali. V komentářích se objevily například vzkazy typu “Face ID na tom iPhonu X rozbité není. Apple ale navrhl telefon, který má rozpoznat lidskou tvář, nikoliv monstrum.” Možná i kvůli velké kritice se v mladíkovi nakonec hnulo svědomí a veřejně se omluvil jak zaměstnankyni, tak i společnosti, že byla jeho reakce skutečně přehnaná a jednal v afektu. A světe div se, omluva byla minimálně napadenou zaměstnankyní přijata. Ta se totiž poté rozhodla, že na mladíka nepodá trestní oznámení za napadení. 

iPhone X damaged FB

Dnes nejčtenější

.