Zavřít reklamu

O slavném investorovi Warrenu Buffettovi jste si na našem webu mohli v minulosti již mnohokrát počíst především díky obřím výdělkům, které mu Apple díky stále rostoucí ceně jeho akcií generuje. To samozřejmě věštce z Omahy, jak se Buffettovi přezdívá, velmi těší a tak se svou investiční společností Berkshire Hathaway vykupuje od Applu další a další akcie, přičemž nedávno jich vlastnil už 252 milionů. V novém rozhovoru pro CNBC se ale Warren pochlubil, že koupil další akcie Applu a krom toho prozradil, co si myslí o budoucnosti Applu v souvislosti s automobilovým průmyslem.

Již poměrně dlouhou dobu se šušká o tom, že Apple pracuje na vlastním autonomním automobilu, kterým by chtěl změnit nynější automobilový průmysl. Z těchto plánů sice před nějakým časem údajně sešlo, jelikož se Applu nedařilo ve vývoji projektu podle jeho představ. Nicméně podle nynějších informací to vypadá, že Apple opět na vlastním autonomním autě pracuje a jeho představení plánuje již za pár let. To se ale Buffettovi příliš nelíbí. 

Podle věštce z Omahy by byl vstup Applu do automobilového průmyslu velmi špatný nápad z jednoho prostého důvodu. Konkurence v něm je totiž obrovská a to, že se vám jeden rok podaří svým autem uspět ještě nutně neznamená, že bude i následující rok stejně dobrý. Dalo by se tedy říci, že vstup do automobilového průmyslu by byl obrovským riskem, který by se Applu mohl šeredně vymstít. Místo toho by měl Apple raději pokračovat v tom, co dělá skvěle. Například iPhony si již prakticky žijí vlastním životem a jejich popularita stále stoupá. 

Krom iPhonu si pak Warren pochvaloval i iPad. Ten si totiž prý v poslední době velmi oblíbil a moc rád s ním pracuje. Zda ale používá krom iPhonu a iPadu ke svému fungování i další jablečné produkty investor bohužel neprozradil. 

Warren Buffett fb

Související články

Dnes nejčtenější

.