Zavřít reklamu

Apple iCarV poslední měsících Apple najal několik automobilových expertů, kteří mají v Applu pracovat na neznámých projektech. Společnost sice uvádí, že se momentálně plně soustředí na rozšíření CarPlay, což je první krůček do automobilového průmyslu v podobě chytré elektroniky, ale o budoucích plánech mlčí a nechce nic naznačit. The Wall Street Journal nyní informoval, že Apple najal Douga Bettse, který působil jako viceprezident v Chrysler Group, kde byl hlavou řízení produktových služeb a kvality. Dále pracoval pro Nissan a Toyotu.

Podle jeho profilu na sociální síti LinkedIn začal Betts pro Apple pracovat v červenci tohoto roku. Na svém účtu uvádí, že pracuje jen v oblasti operací v San Franciském zálivu. Nic dalšího Betts neprozrazuje. V předchozím zaměstnání v Chrysler Group se staral o zlepšení spokojenosti zákazníků a snížení nákladů na záruku. Dále se pak soustředil na inženýrství, řešení problému v oblasti emisí a výrobních operací a navíc ještě na kvalitu dodavatelů. Je pravděpodobné, že na něco podobného se bude soustředit také u Applu, což jasně naznačuje, že ani jedna oblast, ze které má Betts zkušenosti, nemá nic společného s CarPlay, ale přímo s automobilem v podobě Apple Car.

appleautomotivehire

Spolu s Bettsem podle Wall Street Journal najala společnost Apple ještě výzkumníka Paula Furgale, který se specializuje na autonomní vozidla. Furgale se podle zdroje měl připojit k týmu zaměstnanců, kteří v Applu pracují přímo na projektu auta. Společnost se prý nadále bude snažit získat odborníky v oblasti robotiky a strojů a také by měla najímat studenty a výzkumné pracovníky, kteří by se na projektu měli podílet.

Paul Furgale původně pracoval jako výzkumník autonomního vozidla ve Švýcarsku. Byl náměstkem ředitele v laboratoři autonomních systémů u švýcarského federálníh institutu technologie. Předtím vede projekt Evropské komise s názvem V-Charge, který měl za cíl vyvinout technologii pro auta, která umějí sama zaparkovat.

O Apple Car nebo také o Projektu Titan se poprvě začalo spekulovat v únoru tohoto roku. Prozatím zůstává projekt přísně tajný, ale podle zdrojů má Apple údajně stovky zaměstnanců, kteří pracují na vývoji elektrického auta. Podle infromací by auto od Applu mělo být autonomní a společnost by jej měla představit nejdříve v roce 2020.

apple-icar-steve-jobs

*zdroj: macrumors

 

Dnes nejčtenější

.