Zavřít reklamu

Minulý týden jsme se dozvěděli, že Tim Cook obdrží 560.000 akcií Applu jako odměnu za své působení v roli CEO. Jejich celková hodnota se pohybuje kolem 125 milionů dolarů, avšak velkou část z nich v hodnotě necelých 58 milionů dolarů Cook obratem prodal. Ptáte se, proč neprodal všechny kusy obdržených akcií? Zbývajících 294.840 akcií v hodnotě 63 milionů dolarů totiž bude použito na zaplacení daní.

Z oněch 560 tisíc akcií, které Cook obdržel, bylo 280 tisíc kusů za úspěch Applu oproti ostatním společnostem na americkém akciovém trhu a zbylých 280 tisíc akcií byla odměna Cookovi coby CEO. Cílem prý bylo překonání alespoň dvou třetin společností z této skupiny, což se podařilo. A Cook na tom může vydělat i v budoucnu, jelikož mu je slíbeno 560 tisíc kusů akcií ročně po dobu následujících tří let, pokud se bude Applu na akciovém trhu i nadále dařit.

Jmění Tima Cooka je v současnosti odhadováno na přibližně 600 – 700 milionů dolarů a tak je velmi pravděpodobné, že tyto nově nabyté desítky milionů opět použije na dobročinné účely. Nedávno věnoval jedné charitě zhruba 5 milionů dolarů a celkově je znám pro své časté podobné skutky.

Tim Cook laugh Apple Store FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější