Zavřít reklamu

O dobročinné činnosti Applu a lidé v něm jsme vás informovali již mnohokrát. Jablečná společnosti si totiž moc dobře uvědomuje své postavení ve světě a svými gesty se snaží jít zbytku světa příkladem. Nezdráhá se tak finančně vypomoci obětem živelných katastrof, terorismu či darovat peníze charitám starajícím se o ty, kteří to potřebují. Velmi štědrý byl pak před pár dny i generální ředitel Applu, Tim Cook.

Lodivod Applu obdaroval tento týden podle dostupných informací nejmenovanou charitu celkem 23 215 akciemi Applu, které vlastnil. Jelikož je nyní cena jedné akcie zhruba 215 dolarů, přišla si charita na velmi slušných téměř 5 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 110 milionů korun. Pokud by si pak charita akcie nechala a s jejich prodejem vyčkala, mohla by za ně utržit ještě o mnoho více.

O Timu Cookovi se dá obecně říci, že je svou štědrostí proslulý. Na charitu totiž přispívá vcelku pravidelně. Lidé často vzpomínají například na jeho dar jedné škole v Pensylvánii, díky kterému mohla škola nakoupit iPady pro všechny studenty a učitele. Štědře pak Tim příspívá například i organizacím na ochranu lidských práv a podporu práv LGBT. Právě LGBT pak podporuje i účastí na pochodech Pride, které jsou v Applu každoročně slaveny. Vzpomenout pak můžeme třeba i na účast v dražbách charitativních obědů, kdy si zájemci mohli právě oběd s ředitelem Applu či jinými známými osobnostmi vydražit a podpořit ta charitu.

Apple money Tim Cook FB

Dnes nejčtenější

.