Zavřít reklamu

Dnes uplynulo sedm let od doby, kdy Tim Cook definitivně nahradil na pozici CEO Applu Steva Jobse. Za dobu jeho působení se v jablečné společnosti událo poměrně dost změn a Cook musí často z mnoha důvodů čelit četné kritice. Applu jako takovému se pod jeho vedením ale daří velice dobře.

Pod Cookovým vedením došlo v Applu k řadě experimentů jak s produkty, tak i se službami. Jejich cílem bylo dosáhnout toho, aby úspěch cupertinského gigantu nezávisel bezvýhradně jen na iPhonu. Apple vydal vlastní chytré hodinky, které se časem staly opravdu úspěšnými a v současné době se očekává příchod již čtvrté série. Došlo ke spuštění služby Apple Music, jablečná společnost plánuje také spuštění vlastních seriálů, nedávno se jí také podařilo dosáhnout hodnoty ve výši jednoho bilionu dolarů.

Na serveru Bloomberg se včera objevil článek o lidech, kteří Timu Cookovi pomáhají s chodem Applu. Jsou to právě tito nejvýše postavení pracovníci jablečné společnosti, z jejichž řad by se rekrutoval případný Cookův  nástupce. „Pokud by Cook musel v blízké době rezignovat na svou pozici, jeho potenciálními nástupci by mohli být Jeff Williams nebo Phil Schiller,“ píše Bloomberg. Jako další schopné vedoucí pracovníky dále uvádí Eddyho Cuea, Craiga Federighiho, Jonyho Ive nebo Lucu Maestriho.

Tim Cook nastoupil do čela Applu jako CEO 24. srpna 2011 poté, co v této funkci původně působil dočasně. Po jeho nástupu začalo v cupertinské společnosti pomalu docházet ke změnám. Ty byly zpočátku personálního charakteru: Scott Forstall rezignoval na svou funkci senior viceprezidenta pro iOS, Craig Federighi se stal senior viceprezidentem pro softwarové inženýrství, a svou pozici změnila řada dalších zaměstnanců. Ke změnám ale docházelo i na poli produktů a služeb – ne vždy ale byly tyto změny nadšeně přijaty veřejností. Tim Cook dále proslul jako fitness nadšenec s láskou k brzkému rannímu vstávání, jako člověk, který si pečlivě střeží své soukromí, a také jako politický a lidskoprávní aktivista.

Myslíte si, že se Apple pod Cookovým vedením vydal tím správným směrem?

Tim Cook celebrating FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: BGR, Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější