Zavřít reklamu

Některé kusy iMaců Pro trápí celkem závažný problém s padáním celého systému a následným restartem. Důvody je celkem těžké odhalit, ale čím dál více to vypadá, že za problém může čip Apple T2. Ten v sobě obsahuje řadič řízení systému, zvuku i SSD úložiště. Navíc zvyšuje bezpečnost celého systému a šifrování dat.

Kromě modelu iMac Pro je nově Apple T2 i součástí nejnovějších MacBooků Pro. A i u nich se uživatelé setkávají se stejným problémem. Při něm systém oznámí chybu a restartuje se. Po spuštění Macu se poté dozví, že se jednalo o chybu systému „Bridge OS“. A díky tomu je hlavním podezřelým právě čip Apple T2. Ten má totiž v sobě, vzhledem k tomu kolik úkonů vykonává, vlastní operační systém. Ten je oddělen od macOS a nazývá se právě Bridge OS.

Nový MacBook Pro to nemá lehké a od vydání jej provází samé problémy:

Jeden určitý postup na vyřešení těchto chybových hlášek a restartů systému není. Uživatelům je nabídnuto hodně různých řešení, včetně kompletní reinstalace macOS. Bohužel i toto razantní řešení nevyřeší problém u všech. A to ani u majitelů nových MacBooků Pro, u kterých se tento problém také objevuje. Na diskuzních fórech Applu se objevuje mnoho případů a například uživatel Andrew Preece napsal: „Mám nový 15palcový MacBook Pro s čipem Apple T2 teprve druhý den. Chyba s Bridge OS a restart systému nastal už dvakrát během prvních 18 hodin.“

Od vydání těchto modelů MacBooku Pro jej provází samé problémy. Nejprve se řešila klávesnice a její kvalita, poté problém s jeho přehříváním a nedostatečným výkonem procesoru. A když se tyto dvě věci podařilo vyřešit, přichází problém s čipem T2. Apple by měl zareagovat a chybu opravit co nejdříve, protože těch negativních situací kolem nových MacBooků je už opravdu mnoho.

apple t2

Dnes nejčtenější

.