Zavřít reklamu

Věčně stejný design, nic nového a inovace pouze v útrobách. Všem těmto aspektům je nyní konec, jelikož Apple právě před malou chvílí v New Yorku představil dlouho očekávaného nástupce MacBooku Air. Hlavní změny si konečně můžeme všimnou v přepracovaném designu, který je jedním slovem úžasný. Nezdržujme se ale zbytečně úvodem, pojďme se společně podívat na to, co všechno si pro nás Apple v nových MacBoocích Air připravil.

Design

Nový MacBook Air svou velikostí může připomínat klasický MacBook, ale samozřejmě jsou zde určité rozdíly. Dočkali jsme se 13,3″ Retina displeje a samozřejmě nasazení dvou Thunderbolt 3 portů. A pokud jste si na nejnovějších MacBoocích zamilovali Butterfly klávesnici, tak od teď už touto klávesnicí disponuje i právě představený MacBook Air, včetně reproduktorů vedle ní. Bohužel, pokud jste si mysleli, že svítící jablko na zádech MacBooku Air zůstane, tak tomu tak bohužel není. Se svíticím jablkem se musíme už nadobro rozloučit. Po vzoru nejnovějších Maců má taktéž Air o 20 % větší trackpad, aby se vám pracovalo co možná nejlépe i bez myši.

Hardware

Uvnitř nejnovějších MacBooků Air tepou procesory Intel Core i5, konkrétně z 8. řady Kaby Lake. MacBook Air si můžete nakonfigurovat až s 16 GB 2133 MHz RAM pamětí, SSD úložiště je poté k dispozici maximálně ve velikosti 1,5 TB. Další skvělou funkcí je podpora Touch ID, což znamená, že po vzoru starších iPhonů můžete jednoduše pomocí vašeho prstu Mac odemknout či provést nákup. Apple také představil nový T2 čip, který se stará o maximální bezpečnost vašeho zařízení. Čip T2 má pro každé zařízení vlastní ID, zaručuje secure boot a šifrování SSD. Aby se vám dobře dívalo na filmy a dobře poslouchala hudba, tak to samozřejmě není jen o displeji. K maximálnímu zážitku vám pomohou také přepracované reproduktory, které jsou o mnoho hlasitější a disponují 2x silnějšími basy. Pro hraní her navíc MacBook Air podporuje připojení externí grafické karty.

Nejnovější MacBook Air je o 17 % menší než jeho předchůdce a váží pouhých 1,25 kilogramu. Velký aplaus si navíc zasloužila skutečnost, že je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku. K dispozici je ve třech barvách – ve stříbrné, šedé a růžovo-zlaté.

Cena

Informace z minulých dnů se potvrdily, jelikož MacBook Air skutečně svou cenovkou trumfl jeho předchůdce. Pokud si budete chtít nejnovější MacBook Air v konfiguraci zmíněné výše pořídit, připravte si 1199 dolarů. Objednat si jej můžete objednat už dnes a k dipozici bude 7. listopadu.

macbook_air_2018_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.