Zavřít reklamu

Když včera Apple vypustil do světa ostrou verzi svého systému iOS 11.2.5, zasypali jste článek poukazující na tuto skutečnost komentáři, ve kterých se často opakovala jedna jediná otázka – Jak je na tom nový iOS s výkonem? Nezpomalí můj iPhone ještě víc? Naštěstí pro vás máme potěšující odpověď.

Na otázky z úvodního odstavce se totiž rozhodl svými testy odpovědět youtuber z kanálu iAppleBytes. V testech proti sobě proto postavil iPhony 8, 7 a 6s jak se systémy 11.2.2, tak i s 11.2.5. A výsledek? Podívejte se sami.

Jak můžete na videích vidět, rychlost obou telefonů za stejných podmínek je víceméně shodná a co jeden systém na nějakém úkonu nažene, to zas získá druhý systém na úkonu dalším. Obecně se však dá říci, že jsou obě verze systému poměrně plynulé a není třeba se obávat jejich stažení. V komentářích pod našimi články se pak dokonce objevují výsledky benchmarků, které ukazují, že se výkon iPhonu po příchodu této aktualizace poměrně zajímavě zvýšil.

Právě výkon jablečného telefonu je v posledních týdnech velmi ožehavé téma. Poté, co se před Vánoci jablečná společnost přiznala k tomu, že jej záměrně “přiškrcuje”, aby zamezila nepředvídatelnému vypínání iPhonů, totiž vyplul na veřejnost skandál s vadnými procesory, které mohly být prolomeny hackery. Společnosti z celého světa sice přispěchaly se záplatami, které je opravily, ty však přinesly u mnoha systémů poměrně citelné snížení výkonu. Applu se však podařilo vytvořit záplatu, která nemá na výkon jeho zařízení žádný obří či dokonce žádný vliv.

iOS-11-2-5-update-3

Související články

Dnes nejčtenější

.