Zavřít reklamu

To, na co mnozí uživatelé čekali již od června minulého roku, je konečně tady. Poté, co Apple prodeje svého chytrého reproduktoru přesunul z prosince minulého roku na začátek letoška, jsme se konečně dnes dočkali oficiálního oznámení, kdy jej začne prodávat.

Předobjednávky na HomePod začne Apple přijímat v pátek 26. ledna, první chytré reproduktory pak svým zákazníkům doručí již devátého února. Pokud jste však doufali, že si jej v první vlně prodejů užijeme i v našich luzích a hájích, musíme vás zklamat. Apple dodržel svá slova a první vlnu prodejů umístil pouze do USA, Velké Británie a Austrálie. V těchto zemích si budou moci zákazníci HomePod objednat za rovných 349 dolarů (tedy zhruba 7300 Kč) jak v černé, tak i v bílé variantě.

V hlavní roli kvalitní zvuk

A co jim HomePod nabídne? Apple poukazuje především na fenomenální kvalitu zvuku prakticky na jakémkoliv místě v domě či velmi jednoduché ovládání pomocí vašeho hlasu. Samozřejmostí je pak chytrá asistentka Siri, která vám pomůže jak s odesíláním zpráv či hovory, tak i se zjišťováním různých zpráv na internetu či dokonce ovládáním domácnosti skrze HomeKit.

Apple se ve své tiskové zprávě pochlubil i velmi pokročilým softwarem pro akustické modelování v reálném čase či potlačování ozvěny, čímž by se měla kvalita zvuku dostat opravdu zajímavou úroveň. To samé pak platí i o jeho vnímání okolí, které je zajištěno šesti mikrofony. Nemusíte se tak bát, že by vaše “Hej Siri” nepřeslechl.

Velmi snadné párování

Co se týče samotného nastavování či chcete-li párování HomePodu, je to podle Applu stejně snadné jako v případě AirPods či Apple Watch. Vše, co musíte udělat, je dát HomePod vedle iPhonu a počkat, než na sebe oba přístroje zareagují. Poté už stačí jen potvrdit pár kroků v nastavení na iPhonu a váš jablečný reproduktor je plně integrovaný do vaší domácnosti.

Jak už jsem však psal v úvodním odstavci, v našich luzích a hájích si budeme muset ještě nějaký ten pátek nechat zajít chuť. To, kdy a zda vůbec k nám HomePod doputuje, je totiž poměrně nejasné a je vcelku možné, že se jej nedočkáme v dohledné době vůbec. Jablečná společnost totiž bude s největší pravděpodobností HomePod prodávat především v zemích, jejichž jazyk Siri ovládá, což si však u nás samozřejmě neužijeme.

[Aktualizace]: Dalšími zeměmi, kde by se měl HomePod v brzké době objevit, jsou Německo a Francie. Podle slov Applu by se měly dočkat někdy v průběhu jara. 

Jak už jsme uvedli výše, cena HomePodu startuje v USA na rovných 349 dolarech. Ve Velké Británii pak zákaznici zaplatí za HomePod 319 liber, Australané pak 499 australských dolarů.

homepod-white-fb

Zdroj: apple

Související články

Dnes nejčtenější

.