Zavřít reklamu

Jsou věci, kterým nerozumím, a jednou z nich se v poslední době stává chování Apple. I přesto, že už máme plno jiných zájmů a víc času trávím v garáži nebo na okruhu než studováním novinek o Applu, jsem prostě pořád fanoušek, který tuto značku miluje. Právě proto mi není jedno co se s ní děje a začíná mě čím dál tím víc mrzet, že už pomalu přestávám mít, jak fandit. Pro mě osobně totiž byl Apple do jisté míry fanatismus a když jsme si kupoval router, vůbec jsme nepřemýšlel o tom, od jaké značky, jasně že od Applu. A co že ten monitor za tisíc Euro měl tehdy jen Full HD rozlišení, však na něm bylo jablíčko. Jasně může to znít trošku dětinsky, ale přesně o tom fanouškovství je.

Bohužel poslední dobou přestávám vidět možnosti jak si jen tak udělat radost. Nejsem totiž člověk který by potřeboval každý rok nový počítač a tak si koupí jednou za rok nebo za dva telefon a tím to pro něj v podstatě končí. Nechápu, proč jsme si v loni před Vánoci nemohl koupit klávesnici s podsvícením a s dotykovým touchbarem. Klidně i bez Touch ID pokud se Apple bojí bezpečnosti při bezdrátovém přenosu. Nevím, proč jsem nemohl jít a koupit si k novému počítači monitor s logem jablíčka který by se mi prostě k tomu počítači hodil. To je vážně takový problém vzít ten LG display, který Apple promuje a dát jej do hliníkového rámečku s logem jablka? Proč si nemohu jít koupit černou myš a klávesnici, kterou ti velcí fanoušci Applu co si koupili iMac Pro nyní prodávají za tisíce dolarů na eBay. Navíc se právoplatně obávám poté co Apple začal nabízet routery konkurenčních značek, že za pár měsíců už si nebudu mít možnost jít koupit ani AirPort nebo TimeCapsule.

Právě tyto věci pro mě jsou přitom o tom kultu, který okolo sebe Apple vždy měl. Nejde o to aby vyráběl stovky produktů, ale abych mohl mít celou pracovnu co se IT týká s logem jablíčka, tak jak to ještě před pár lety skutečně šlo. Možná mi budete oponovat že si mohu koupit obal na tužku, obal na MacBook, obal na telefon a nevím na co ještě s logem Applu. Ale víte co, to je fashion a když už fashion tak high fashion a ten MacBook dát raději do Gucci obalu. Apple pro mě není a nikdy nebude fashion brand, ale IT ikona, kterou miluju a vždy milovat budu. Bohužel mi připadá, že mi dává míň a míň možností, jak mu to dokázat a jak si prostě jen udělat radost a být sám pro sebe fanoušek.

Sám mám plné ruce uřídit malou firmu typu Text Factory a vůbec si nedokážu představit jaké to je mít přes 60 000 zaměstnanců, desítky divizí, zpovídat se akcionářům a mnoho dalšího. Samozřejmě za tím vidí vedení Apple kde bezesporu sedí jiné mozky než jsem já nějaký záměr a cíl, ovšem mě jako fanouška této značky to prostě mrzí. Podle mě jsou totiž věci, u kterých by mohla jít ekonomika trošku stranou a mohly by být prostě jen tak kvůli tomu že budují značku. A ruku na srdce, když Apple kvůli výrobě routerů a displejů nezkrachoval do dnes, tak věřím, že s 300 miliardami dolarů na účtech, by to ještě pár dní přežil i s nimi. A hlavně to neberte nijak extra vážně, to se jen jeden fanoušek Applu potřeboval vypsat z pocitů, které poslední rok cítí a shodou okolností ten fanoušek má kde se vypsat.

LsA-redakce

Související články

Dnes nejčtenější

.