Zavřít reklamu

Jestli se něčím vloni představený iPhone X odlišil od konkurence, je to bezesporu jeho autentizační systém Face ID. Novinka, které dal Apple odvážně přednost před léty prověřeným Touch ID, je však podle většiny jejích uživatelů vskutku impozantní a Apple jejím zavedením konkurenčním společnostem o pořádný kus utekl. A jak se zdá, velký odstup od konkurence si ještě nějaký pátek udrží.

Již před nějakým časem se nechal analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities slyšet, že je Apple se svým Face ID minimálně o dva a půl roku před veškerou konkurencí. Někteří výrobci telefonů s Androidem se sice s touto myšlenkou zcela neztotožňovali a věřili, že se jim podaří dokonalost jablečné technologie brzy dohnat, nejspíš se však přepočítali. Podle dostupných informací si totiž neví s dostatečně kvalitním řešením pro odemykání telefonu skrze obličej rady.

Jako nejvhodnější varianta se většině výrobců jeví použití stejných či vysoce podobných 3D modulů, které ve svých iPhonech používá i samotný Apple. Háček je však v tom, že dodavatelů, kteří dokáží vyrobit něco tak sofistikovaného v požadované kvalitě, je velmi málo a valná část jejich výrobků odchází do Applu na jeho iPhony. Tato situace se však v následujících letech rozhodně nezlepší. Jablečná společnost se totiž podle všeho chystá na trh uvést hned trojici produktů, které budou technologií Face ID disponovat. Je tedy jasné, že bude pro jejich výrobu potřebovat i daleko více kvalitních komponentů, což prakticky vyšachuje všechny ostatní zájemce o tento artikl.

Qualcomm v roli zachránce Androidu?

Výrobci chytrých telefonů s Androidem na tom však podle všeho nemuseli být až tak zle. Před nějakým časem totiž prosakovaly fámy o tom, že se Qualcomm, který je mimochodem s Applem stále ve válce, chystá spolupracovat se společností Himax, se kterou měl v plánu vytvořit 3D snímací komponenty právě pro “androidí” verzi Face ID především na telefonech Xiaomi a Oppo. Nyní se však spolupráce podle všeho zastavila. Na vině jsou prý vlažné reakce některých výrobců smartphonů, kteří projektu od Qualcommu nevěřili.

Ze všech dosavadních úniků informací je tak jasně patrné, že bychom se vážného konkurenta, který by se Face ID u iPhonu X vyrovnal, minimálně letos ještě dočkat neměli. Jistou hrozbou by ale mohl být za pár týdnů představený Samsung Galaxy S9. O tom se totiž již nějakou chvíli šušká jako o velké konkurenci, kterou by chtěl Samsung iPhone X dokonce zcela zastínit. Minimálně podle dosavadních úniků to však na žádnou revoluci nevypadá. Nechme se ale překvapit. Technologický průmysl se vyvíjí velmi rychle a to, co se nám zdá dnes jako nereálné, může být za pár měsíců realitou.

iPhone X vyrez FB

Zdroj: digitimes

Související články

Dnes nejčtenější

.