Zavřít reklamu

Apple začal v polovině prosince prodávat našlapaný iMac Pro, jehož pořizovací cena začíná na 5 000 dolarech (v České republice na 139 990 korunách). Speciální vesmírně šedé příslušenství v podobě Magic Keyboard, Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2 je dostupné exkluzivně pouze s iMacem Pro. Právě toho začali majitelé nadupadného stroje využívat, a tak prodávají Space Gray příslušenství za nesmyslné ceny na eBay, aby se jim vrátila alespoň část z částky 5 000 dolarů. Budete se divit, ale někteří fanoušci nakousnutého jablka jsou ochotni za příslušenství zaplatit i více než 1 500 dolarů.

Profesionální iMac má stejnou velikost i tvar jako ostatní iMacy v nabídce. Aby však Apple odlišil iMac Pro od cenově dostupnějších sourozenců, dal mu exkluzivní vesmírně šedou barvu.

Někteří majitelé iMacu Pro se snaží prodat klávesnici, myš a trackpad ve vesmírně šedém odstínu na eBay za poměrně vysoké částky. Většina prodejců požaduje okolo 1 500 dolarů, nicméně u některých inzerátů jsou částky přesahující i 1 700 dolarů. Ba dokonce server Gizmodo uvedl, že jeden z prodejců krátce po Vánocích prodával Space Gray příslušenství za 2 500 dolarů, ale nikdo si ho nekoupil.

Pokud byste hledali, našli byste i lukrativnější nabídky. Některým majitelům iMacu Pro stačilo prodat doplňky za 500 až 600 dolarů. Stále na tom ale vydělali, pokud vezmeme v potaz, že stejné příslušenství v bílé barvě stojí o 337 dolarů méně.

Jestliže jste si tedy také koupili iMac Pro za 5 000 dolarů a chcete, aby se vám část peněz vrátila, zkuste prodat Space Gray příslušenství. Je po něm docela velká poptávka. Čím více inzerátů se na eBay objeví, tím níže budou muset prodejci s cenou jít.

Matte Black Apple Magic Keyboard FB

Související články

Dnes nejčtenější

.