Zavřít reklamu

Apple v červnu na vývojářské konferenci WWDC odhalil nekompromisní stroj iMac Pro s našlapanou sestavou grafiky třídy pracovních stanic. Prozradil tehdy pouze to, že iMac Pro se dostane do prodeje během prosince, ale o přesném datu nepadla ani zmínka. Apple přišel s iMacem Pro na třetí ročník konference Final Cut Pro X Creative Summit, která se konala o víkendu v kalifornském Cupertinu, a tak účastníkům poskytl bližší pohled na nejbrutálnější iMac všech dob.

Účastníci konference měli možnost vidět iMac Pro a doplňky v barvě Space Gray na vlastní oči. Apple už v červnu uvedl, že Space Gray příslušenství, tedy konkrétně Magic Keyboard, Magic Trackpad a Magic Mouse, nebude k zakoupení zvlášť, ale pouze k sestavě iMac Pro.

Podívejte se na fotky iMacu Pro, které pořídili Kyle Lowe, Christ Fenwick, Brian Kingdalší:

Prvně se předpokládalo, že iMac Pro nahradí řadu Mac Pro úplně, ale nakonec se tomu tak nestalo. Připomeňme si, co všechno zařízení uživatelům přinese. Disponovat bude až 18jádrovým procesorem Xeon, Turbo Boostem až 4,5 GHz, až 42MB mezipamětí, grafikou Radeon Pro Vega s 8GB nebo 16GB vysoce propustnou pamětí, až 128GB ECC RAM a až 4TB SSD úložištěm.

Cena iMacu Pro začíná na 5 000 dolarech a do prodeje by se měl dostat do konce letošního roku. Apple prozatím přesné datum neoznámil, ale je to jen otázka času.

iMac Pro

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.