Zavřít reklamu

Tak je to tady. Po půlroce čekání Apple konečně spouští prodeje nadupaného iMacu Pro. Počítač, který má výkonu opravdu na rozdávání a minimálně do představení modulárního Macu Pro zaujme v portfoliu Applu pozici nejvýkonnějšího počítače, však rozhodně není pro každého. Jeho cenovka totiž začíná vysoko nad hranicí sta tisíc.

Před dvěma dny aktualizoval Apple svůj web, na který umístil datum 14. 12. jakožto datum startu prodejů nového iMacu Pro. Pokud však zabrousíte na jeho web, můžete si všimnout, že pro běžné uživatele možnost objednávky ještě není. Když jsme však web prohledali podrobněji, přeci jen jsme stránku umožňující objednání našli. iMac je totiž skryt v obchodu pro školství, kde si za “nejnižší” variantu Apple účtuje 131 591,13 Kč. Mějte však na paměti, že jsou ceny v obchodu pro školství poníženy o “školní” slevu.

Pokud si však školní slevu, která je podle našich výpočtů lehce přes 6 %, od základní verze iMacu Pro odečtete, dostaneme se na finálních 139 990 Kč, což bude s téměř stoprocentní pravděpodobností i cena, kterou Apple za pár chvil zveřejní na svém oficiálním webu.

Základní verze vám však samozřejmě nemusí stačit a vy začnete pokukovat po modelu “v plné palbě”. Za ten si však Apple účtuje i se školní slevou 385 058 Kč a to do ní ještě nezapočítávám balíček aplikací Pro Apps Bundlu v hodnotě 5630 Kč. iMac Pro v nejvyšší konfiguraci a s veškerým příslušenstvím vás tak vyjde na 409 470 Kč. Na takto nadupaný iMac si však počkáte 6 až 8 týdnů. Pokud se pak rozhodnete pro iMac s 8 jádry, dostanete ho mezi 3. až 4. lednem. Desetijádrový iMac by pak měl dojít za 1 až 2 týdny.

Jak tedy můžete sami vidět, ceny jsou opravdu šílené a běžný smrtelník si podobný počítač nejspíš nekoupí. Ostatně, s tím ani Apple nepočítal. Snad se tedy tento brutálně výkonný stroj předvede v dobrém světle a všem jeho majitelům ukáže, že se investice do něj vyplatila.

iMac Pro 2017 FB

Dnes nejčtenější

.