Zavřít reklamu

I když si na spuštění prodejů nových nadupaných iMaců Pro, které nabídnou v porovnání s ostatními počítači Mac opravdu znatelné zvýšení výkonu, ještě počkáme, první testy, které nám výkonnost potvrzují, už začínají vyplouvat na povrch. Na serverech Geeknebench, které se na výkonnost podobných produktů zaměřují, se totiž před nedávnem objevily první statistiky ze profesionálního iMacu.

Výsledky, kterých iMac Pro pravděpodobně dosáhl, nejsou nijak překvapivé. Výkonnostní monstrum, které začíná na 4999 dolarech, totiž potvrdilo to, co od něj svět očekává. I “nejhorší” sestava s osmijádrovým procesorem Xeon uštědřila nejnovějšímu 5K iMacu slušnou porážku a výkonnostně ho přejela o téměř 22%. Skóre iMacu Pro dosahovalo průměru 23 536 bodů, 5K iMac však získal na více jader “pouze” 19 336 bodů.

Nejvýkonnější Mac v historii

V testech se však objevil i iMac Pro s deseti jádry, který 5K iMac rozjel už podstatně hůře. Pro verze iMacu totiž získala 35917 bodů, což je téměř dvakrát více než její 5K konkurent. Je tak více než jasné, že v nejvyšší konfiguraci s osmnácti jádry dokáže iMac Pro opravdu neuvěřitelné věci a veškeré jablečné počítače strčí mrknutím oka do kapsy. Zajímavé však bude, zda se vyplní spekulace ohledně nové verze Macu Pro. Pokud totiž zvěsti nelžou, prvenství pro nejvýkonnější Mac si vezme tento nenápadný černý válec zpět.

Tak či tak je iMac Pro opravdu výkonnostní bestie zabalená do úhledného těla klasického iMacu. Pokud jste tedy nad výkonem svého 5K iMacu někdy lamentovali, iMac Pro vám s největší pravděpodobností vyrazí dech. Výkonnostně vám totiž vystačí snad úplně na všechno. Hlavní překážkou k jeho koupi tak bude především jeho cena.

Související články

Dnes nejčtenější