Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že poptávka po nových iPhone X je po celém světě opravdu obrovská a nevypadá to, že by měla v nejbližších dnech ustávat. Jak se však zdá, trh začíná být nasycený a zájem přeci jen pozvolna polevuje. Alespoň to tvrdí zdroje z dodavatelského řetězce.

Podle nejnovějších informací, které před malou chvílí obletěly svět, se objednávky jednotlivých komponentů potřebných pro sestavení iPhonu X, poměrně razantně snížily. Některé zdroje hovoří dokonce o třicetiprocentním útlumu, který má znamenat v budoucích měsících jediné – poptávka nebude ani zdaleka tak vysoká, jak se doposud předpokládalo.

Podle analytiků důvod k obavám zatím není

Ač jsou někteří dodavatelé útlumem výroby znepokojeni, analytici si jsou i nadále silnými prodeji nové vlajkové lodi jisti a tvrdí, že silný propad prodejů lze očekávat až zhruba v březnu příštího roku. První dva měsíce příštího roku pak bude oproti začátku roku 2017 co se prodejů týče pořád slušně nadprůměrné.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se informace zdrojů zakládají na pravdě či nikoliv. Moudřejší totiž budeme nejdřív až po zhodnocení prodejů po Vánocích. Právě svátky nejspíš ukážou, zda je nový iPhone X skutečným tahákem nebo je jen nafouknutou bublinou, která do kasy Applu nepřinese ani zdaleka tolik peněz, co očekával. Nechme se však překvapit.

iPhone X front FB

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.