Zavřít reklamu

Před pár dny zveřejnil portál Tom’s Guide seznam nejinovativnějších produktů za rok 2017, ve kterém se po boku Nintenda Switch, dronu DJI Spark či chytrého reproduktoru Amazon Echo objevil i iPhone X. Portál proto poprosil víceprezidenta produktového marketingu Grega Jaswiaka, aby v pár řádcích vyzdvihl, v čem je nový iPhone X tak specifický.

Greg se hned v úvodu zaměřil na jednu z největších novinek, která se na iPhonu X objevila – OLED displej. Jeho vývoj byl podle něj opravdu trnitý a bylo při něm potřeba mnoho inženýrů, než se panel, který by převyšoval dosavadní standardy OLED displejů, podařilo vyrobit. Výsledek však stojí bezesporu za to.

V další části svého komentáře pak Greg znovu zopakoval, že se Apple integrací Touch ID do displeje iPhonu X vůbec nezabýval a veškeré spekulace, které tento fakt naznačovaly, byly proto mylné. Již od počátku měl totiž iPhone X dostat právě Face ID, do kterého vkládá Apple v budoucnu velké naděje. “Měli jsme vizi, jak vytvořit naše Face ID tak, jak to nikdo jiný před námi nevytvořil a to se nám povedlo,” říká.

Výřez byl nevyhnutelný

Joswiak zabrousil i na kontroverzní výřez v horní části displeje, který je mnohými označován jako velký přešlap. Greg se k jeho vzhledu přímo nevyjádřil, uvedl však, že v něm Apple koncentruje tolik technologií, jako ještě v žádném jiném produktu. Z jeho slov je tak jasně patrné, že k jinému řešení kvůli potřebě vměstnat mnoho senzorů, čoček a podobných věcí do tak malého prostoru přistoupit prakticky nešlo.

Greg nezapomněl vyzdvihnout ani brutální výkon, který iPhonu zajišťuje čip A11 Bionic. Tým, který na vývoji tohoto čipu pracoval, spolupracoval celou řadu let jak s hardwarovým, tak softwarovým týmem, aby byl jeho výsledný produkt co možná nejdokonalejší a systém z něj mohl těžit maximum. Tomu se podle něj nemůže vyrovnat žádná jiná technologická společnost.

Jak tedy můžete sami vidět, nadšení z nového iPhonu X v řadách Applu neustává ani zhruba tři měsíce od jeho oficiálního představení. Jablečná společnost si totiž vytvořením tohoto produktu splnila obrovský sen a vypadá to, že se jí ho podařilo vštípit i celé řadě uživatelů ve zbytku světa. Snad se tedy podobných produktů, které budou v očích Applu a jeho zákazníků ztělesňovat dokonalost a budoucnost, dočkáme i v následujících měsících či letech.

Greg Joswiak

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.