Zavřít reklamu

Pokud jste spolu s námi bedlivě sledovali jak červnovou WWDC, tak zářijovou keynote z Divadla Steva Jobse, nejspíš vám neunikla novinka v podobě přímých sportovních přenosů v tvOS a iOS. Sekce, která měla sportovní přenosy obsahovat, se však v prvních verzi iOS 11 a tvOS 11 neobjevila. Včerejší páté vývojářské bety ale tuto funkci konečně přinesly.

Hned na úvod vás musíme upozornit na to, že se sportovních přenosů v našich luzích a hájích nedočkáme, protože je Apple zvládl zajistit pouze americkým uživatelům. Ti si budou moci užít integrovaný streamingový systém, které ukáže prakticky vše, co byste při sledování sportu mohli potřebovat. Hezkým benefitem je například možnost sledovat více sportovních klání současně.

V tuto chvíli je podle všeho dostupná pouze malá část všech funkcí, které chce Apple v rámci sekce Sport divákovi nabídnout. I tak však podle zahraničních zpráv nechybí například možnost zpětného přehrávání některých sportovních klání či upozornění, která budou uživatelům chodit a informovat je o průběhu zápasu.

Podle dostupných informací chce svou službu Apple v budoucnu různorodě rozvíjet a své zaměření cílit postupně na ty nejdůležitější sportovní akce, které by neměli žádnému fanouškovi alespoň podle Applu uniknout. To, zda se však nabídka rozšíří z MLB, NFL, NBA, NHL a MLS i na jiné sporty či dokonce do jiných zemí není v tuto chvíli jasné. Jablečná společnost totiž jako vždy poměrně zdařile mlží.

U nás zatím v nedohlednu

Ačkoliv je pro nás tato služba nedostupná, věříme, že se jí v následujících letech alespoň z malé části dočkáme. Komfort, který totiž sportovním divákům nabízí, je opravdu solidní. Už teď je však jasné, že pokud se atraktivita našeho trhu v očích Applu nějak výrazně nezlepší, věřit bude to jediné, co nám s ohledem na sportovní přenosy zprostředkované Applem zbude.

ios 11 sport

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.