Zavřít reklamu

Operační systém watchOS určený pro chytré hodinky Apple Watch je s každou novou verzí zase o něco málo svobodnější, co se týče závislosti na propojeném iPhonu. Nejnovější plánovaná verze watchOS 6 je toho důkazem, neboť přinese další drobné změny, díky kterým budou Apple Watch zase o něco více samostatné.

watchOS 6 přinese možnost uchovávání a zobrazování detailních informací o proběhlých cvičení. Momentálně vše funguje tak, že jediný moment, kdy si může uživatel na displeji svých hodinek zobrazit informace o proběhlém cvičení, je těsně po jeho ukončení. Na obrazovce shrnutí, kde se zobrazí typ cvičení, čas, tep, tempo a další relevantní informace. Jakmile však uživatel tuto obrazovku zavře, detailní informace jsou dostupné jen skrze aplikaci Aktivita v iPhonu. V hodinkách se nachází jen jednoduchý seznam cvičení.

Galerie watchOS 6:

 

To se ve watchOS 6 změní, neboť se bude nově do systému ukládat kompletní záznam o aktivitách a uživatelé se tak budou moci do detailu podívat na všechny proběhlé cvičení. Budete tak moci porovnat například efektivitu svého běhu, snadněji sledovat progres v porovnání s dřívějšími cvičeními či vyhledávat další detaily o předchozí činnosti.

zobrazeni detailu aktivity ve watchos 6

To vše bude možné bez nutnosti jakkoliv manipulovat s iPhonem. Apple Watch tak budou zase o něco samostatnější a při některých sportovních aktivitách, v rámci kterých nechává uživatel svůj iPhone doma, dostane nově více potřebných informací. Za nás jde tedy o krok správným směrem.

Související články

Dnes nejčtenější