14 nejpodivnějších a někdy neuvěřitelných příběhů o Stevu Jobsovi

Steve Jobs, spoluzakladatel a dlouholetý výkonný ředitel Applu, je jednou z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. Všichni ho znají jako legendárního inovátora, ale jaký byl ve skutečnosti? Přečtěte si o něm čtrnáct zajímavých, ba až podivných příběhů.

Žádná sprcha, žádné boty

Když Jobs pracoval u herní společnosti Atari, kvůli své nedostatečné hygieně musel mít noční směny. Americký novinář a spisovatel Walter Isaacson napsal životopis Steva Jobse, ve kterém podotkl, že zaměstnanci s ním nechtějí pracovat, protože se nikdy nekoupal a chodil po kanceláři bosý.

SPZ jsou pro loosery

Jobs jezdil v Mercedesu SL55 AMG, na němž nikdy neměl žádnou poznávací značku. V kalifornských zákonech našel malou mezeru, díky které mohl jezdit bez registračních značek. Zákon totiž umožňuje jezdit bez značek úplně novým automobilům, a to po dobu šesti měsíců, a proto s jednou leasingovou společností uzavřel smlouvu, která mu každého půl roku zaručovala zbrusu nový Mercedes SL55 AMG.

Zvláštní parkovací místo pro předsedu

Jobs běžně parkoval na místech vyhrazených pro handicapované. Veterán jablečné společnosti Andy Herzfield na svých webových stránkách napsal: “Zdálo se, že si myslel, že modrý symbol invalidního vozíku znamená, že je místo vyhrazeno pro předsedu.” Automobil neparkoval ani nijak úhledně, mnohdy parkoval šikmo přes celé parkovací místo.

Čas na toaletu

Když měl Jobs stresující pracovní úkoly, údajně si ve firmě namáčel bosé nohy do toalety. Ulevoval si tím od stresu.

Nepoužíval deodorant

Jobs byl pescetářem, což znamená, že kromě ryb nejedl žádné jiné druhy masa. Ostatní pracovníci ve společnosti věřili, že díky veganskému stylu života nemělo jeho tělo žádný pach, a tak nemusel používat deodorant a sprchovat se.

Tajemství jménem Lisa

Lisa byl osobní počítač, který Apple navrhl v osmdesátých letech a pojmenoval ho své dceři Lise Nicole Brennanové, kterou Jobs dlouho zapíral. Tvrdil totiž, že je neplodný, a tak není možné, aby byla Lisa jeho dcera. Ale nakonec sám potvrdil, že počítač pojmenoval po své dceři. Apple však oficiálně tvrdí, že LISA je zkratka slovního spojení Local Integrated Systém Architecture.

Nejnižší plat v Applu

Jobs po dobu více než deseti let měl roční plat ve výši jednoho dolaru. V technologickém světě to není nic neobvyklého, protože například i spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg mají roční plat nastavený úplně stejně.

Logo Googlu a jeho nedokonalosti

Jobs se na iPhonu podíval na logo Googlu a všiml si, že je na něm něco špatně. Byl známý svým citem pro detail a tvrdil, že písmeno “o” nemá správný žlutý gradient.

Kdo potřebuje peníze?

Jobs měl sice cit pro detail, nicméně v některých oblastech hodně ztrácel, například měl problém s penězi. Jeho první přítelkyně (a matka Lisy) Chrisann Brennanová řekla, že měli opravdu málo peněz. “Jeli jsme k oceánu poblíž Crissy Friedl v San Franciscu, abychom se podívali na západ slunce. Začali jsme mluvit o problémech s penězi. Podíval se na mě naštvaným pohledem, sáhl do kapsy a vzal posledních pár mincí a dolarů, které jsme měli, a hodil je do oceánu.”

Význam dobrého designu

V roce 2009 se Jobs zotavoval z transplantace jater a pneumonie. Lékař specializující se na oblast pneumologie se snažil dát Jobsovi na obličej dýchací masku. Jobs ho však zastavil a zamumlal, že design dané masky se mu nelíbí, a odmítl ji nosit. Přestože sotva mluvil, tak lékaři přikázal, aby mu přinesl pět různých masek, aby si mohl vybrat vzhled, který se mu bude zamlouvat.

Velké přesvědčení

Když byl Jobs v osmém ročníku, rozhodl se pro svůj školní projekt vytvořit počitadlo frekvencí. Někdo navrhl, aby zavolal Billu Hewlettovi, spoluzakladateli společnosti HP. Jakmile našel Williama Hewletta v telefonním seznamu, zavolal mu a zeptal se ho: “Je to Bill Hewlett z Hewlett-Packard?” O několik dní později nastoupil do firmy HP na letní stáž. Tehdy mu bylo 12 let.

Zvláštní brigáda

Jobs s Wozem v roce 1972 pracovali za 3 dolary na hodinu ve Westgate Mall v San Jose v Kalifornii, kde se museli oblékat jako postavy z filmu Alenka v říši divů.

Chudák Woz

Jobs pracoval od roku 1974 v Atari jako návrhář her, přičemž Wozovi dohodil zakázku s velkou výzvou. Herní společnost nabídla odměnu ve výši 750 dolarů a bonus ve výši 100 dolarů za každý ušetřené integrovaný obvod na desce. Woz se pustil do práce, po čtyřech bezesných nocích došel na to, jak snížit počet obvodů o celkem padesát kusů. A mluví se o tom, že Jobs dostal odměnu ve výši 5 000 dolarů, avšak Wozovi vyplatil pouze 375 dolarů.

Chuť ničit

Budova, ve které tým pracoval na Macu, měla bezpečnostní systém, který se zapínal automaticky v 17:30 hodin, což bylo pro programátory velice brzy. Zpravidla se spousta programátorů vracela zpět do práce ještě po večeři. Jobs nakonec řekl, aby systém někdo zničil. Andy Hertzfeld strčil do poplašného systému šroubovák. Vzápětí se objevila bezpečnostní stráž, přičemž Jobs vzal veškerou vinu na sebe. Samozřejmě se do potíží nedostal.

Zdroj: MacWorld

|
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

apple-pay-cr-sk-fb
Příchod Apple Pay je za dveřmi, potvrzuje ve své zprávě pro investory Moneta Money Bank [aktualizováno]
LsA fotosutez vyhlaseni 1 kola
Vyhlášení výherců 1. kola fotosoutěže s LsA o Apple Watch a Apple AirPods
rychlost pripojeni
Změřte si rychlost připojení k internetu přímo na LsA
iPad X concept FB
Bezrámečkový iPad Pro s Face ID je nejspíš na cestě, prozradil ho firmware bety iOS 11.3
iPhone 6 Plus battery teardown FB
Apple nyní nabízí levnější výměnu baterií iPhonů i v ČR a SR. Známe přesné ceny
mac papercraft fb
Chybí vám vysněný Apple produkt? Vystřihněte si iPhone, iPad, Mac, Apple Watch či iPod z papíru
Iphone x fb
Test vypalování displeje: iPhone X vs. Galaxy S7 vs. Galaxy Note 8
iOS 11.2.5 FB 2
Proč by mohl být iOS 11.2.5 nejdůležitější aktualizací posledních měsíců?
iPhone SE 2 concept FB
Apple by měl druhou generaci iPhone SE představit už v březnu
Apple Store Chicago FB
Podívejte se do Apple Storů, které Apple v roce 2017 otevřel, zavřel a zrekonstruoval
iPhone-X-Price-Around-the-World FB
Jaká je skutečná cena iPhonu X? Pro Čechy je daleko dostupnější, než si myslí
Fireworks FB
4 tipy, díky kterým natočíte na iPhone co nejlepší video ohňostroje
LsA soutez
Vyhrajte každý měsíc Apple Watch s LsA: spouštíme vlastní fotosoutěž!
LSA-iPhone-X-camera FB
Velký fototest: Podívejte se, jak obstál portrétní režim iPhonu X v porovnání s dalšími sedmi konkurenty
iphone se2 fb
Apple prý na příští rok chystá iPhone SE 2 a takhle nějak by mohl vypadat
wifi_qr_fb
Jak vytvořit QR kód, díky kterému se návštěva snadno přípojí k vaší Wi-Fi
iMac Pro 2017 FB
Apple začal prodávat iMac Pro: cena nejvýkonnějšího modelu je přes 400 000Kč
iPhone 6 fb
Je váš starší iPhone o poznání pomalejší? Výkon mu vrátíte výměnou baterie
Leitz