Zavřít reklamu

Když se vysloví jméno Steva Jobse, většině z nás se vybaví ikonická černobílá fotografie otce Applu, na které se zamyšleně dívá do objektivu. I přes její jednoduchost z ní čiší genialita, inovativnost a touha měnit svět k obrazu svému. Jak ale vůbec tato legendární fotografie vznikla?

Příběh této fotografie je poměrně jednoduchý, své kouzlo však samozřejmě má. Fotku vyfotil skotský fotograf Albert Watson v roce 2006. Od magazínu Fortune, pro který tehdy pracoval, dostal za úkol vyfotit nejvýznamnější lidi Ameriky. Před jeho objektivem se tak vystřídala například Condoleezza Riceová, Bill Gates, Warren Buffett a samozřejmě i Steve Jobs.

Snažil se zachytit jednoduchost Applu

Na Stevovo fotografování si Albert vzpomíná, jakoby to bylo včera. Aby taky ne, s podobnými personami každý den nepotkáváte.

Albert měl už od vstupu Steva do místnosti jasnou představu, jak by měla fotografie vypadat. Snímkem chtěl vystihnout hlavně jednoduchost designu a funkčnost zařízení od Applu. Stevovi tedy řekl: “Rád bych, abyste přemýšlel nad svým dalším projektem o kterém zároveň víte, že je v očích vašich konkurentů velice nechtěný.” Steve se poté zadíval do fotoaparátu výrazem, který dnes zná celý svět.

Fotograf pak snímek lehce doupravil a Jobovi její finální verzi ukázal. Ten z ní byl mile překvapen a okomentoval ji slovy “Ano, ta bude dobrá”. A jak čas ukázal, ani s tímto tvrzením se nemýlil.

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější