Zavřít reklamu

Loňský iPhone 7 se prodával ve třetím čtvrtletí tohoto roku výrazně lépe než letošní iPhone 8

Pokud jste po zářijovém představení nových iPhonů 8 a 8 Plus jen smutně pokrčili rameny, protože jste v nich nespatřili nic inovativního a tím pádem nic, co by vás přesvědčilo k její koupi, vězte, že nejste jediní. Podle nejnovějšího průzkumu, který byl vyhodnocen z údajů prodejců mobilních telefonů, totiž jasně vyplývá, že se nové osmičky v žádných obřích kvantech neprodávaly. Naopak loňský iPhone 7 zažívá i rok po svém představení zlaté časy.

iPhone 7 byl podle výzkumu ve třetím čtvrtletí s 13 miliony prodanými kusy nejprodávanějším telefonem na světě. Pokud si však myslíte, že jsou nové osmičky v jeho těsném závěsu, šeredně se pletete. Druhé místo si totiž pro sebe uzurpoval předloňský iPhone 6s, kterého Apple prodal solidních 7,9 milionu kusů. Třetí místo pak patří jihokorejskému Samsungu Galaxy J2 Prime, jehož prodeje se zastavily na 7,8 milionech kusů. Čtvrté a páté místo pak ovládly smartphony čínské společnosti Oppo. Až daleko za nimi se krčí se svými 5,4 miliony iPhone 8 a 6,3 miliony iPhone 8 Plus.

iPhone 8 Plus je letos daleko žádanější než jeho menší 4,7″ kolega:

Mezistupeň v podobě iPhonu 8 netáhne

Ačkoliv je tato statistika pro letošní osmičky poměrně nelichotivá, nemůžeme se jí prakticky vůbec divit. Letošní zájemci o iPhone se totiž podle všeho rozdělili na dva tábory a čekali buď na prémiový iPhone X či výrazný pokles cen u stále velmi kvalitního iPhonu 7 a popřípadě modelů starších. Mezistupeň v podobě iPhonů 8, který svou výbavou úplně nezaujal, navíc mnoho lidí odradil poměrně vysokou cenou.

Podobný scénář však předpovídalo letošní osmičce poměrně mnoho analytiků, kteří hovoří o špatných prodejích prakticky od jejich spuštění. To se sice snažil před nějakým časem vyvrátit i Tim Cook svým prohlášením, že je z prodejů iPhonů 8 nadšen, zákazníky však zřejmě nepřesvědčil.

Tak či tak bude jistě zajímavé, jak si letošní iPhony 8 v dalších měsících prodejů povedou. Už nyní se totiž začínají objevovat zvěsti o tom, že jsou prodeje iPhonů 8 kvůli spuštění prodejů iPhonu X ještě ve větším útlumu. Že by se tak stal letošní jablečný telefon, který je možná poslední generací s klasickým domovským tlačítkem, nejméně žádaným modelem za poslední roky? Nakročeno k tomuto nelichotivému prvenství jistě má.

Zdroj: 9to5mac

|
4
Leitz

Diskuze

  Necudujem sa tomu, cena sedmicky je teraz priazniva..

  Reagovat

  Praveze nie je, ked uz mozes mat 8ku ;). Skor Apple to posral ked na novy model dal 64GB to ako co pre deti, minimalne som cakal 128GB, leze ked sa pozries na ceny 7ka 128GB by nemohla zostat cenovo tam kde je.

  Reagovat

  čo sa týka pamäte tak 16GB je málo 32GB je pre 80% bežných používateľov postačujúca napr ja osobne IP7 32GB filmy na telefóne nepozerám fotky a video sa mi zálohujú v plnej klvalite automaticky každý deň na domáci NAS a do Googledrive kde je neobmedzené uložisko a do icloudu čo mám v mobile 10GB alac hudby a mám šete cca 12GB voľného miesta a ani za oného to neviem zaplniť

  jk001: asi mas pravdu, ale ked som bral iP8 nemali iny ako 256GB tak som to zobral, nechcelo sa mi cakat kym bude 64GB.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz