Zavřít reklamu

Pokud jste po zářijovém představení nových iPhonů 8 a 8 Plus jen smutně pokrčili rameny, protože jste v nich nespatřili nic inovativního a tím pádem nic, co by vás přesvědčilo k její koupi, vězte, že nejste jediní. Podle nejnovějšího průzkumu, který byl vyhodnocen z údajů prodejců mobilních telefonů, totiž jasně vyplývá, že se nové osmičky v žádných obřích kvantech neprodávaly. Naopak loňský iPhone 7 zažívá i rok po svém představení zlaté časy.

iPhone 7 byl podle výzkumu ve třetím čtvrtletí s 13 miliony prodanými kusy nejprodávanějším telefonem na světě. Pokud si však myslíte, že jsou nové osmičky v jeho těsném závěsu, šeredně se pletete. Druhé místo si totiž pro sebe uzurpoval předloňský iPhone 6s, kterého Apple prodal solidních 7,9 milionu kusů. Třetí místo pak patří jihokorejskému Samsungu Galaxy J2 Prime, jehož prodeje se zastavily na 7,8 milionech kusů. Čtvrté a páté místo pak ovládly smartphony čínské společnosti Oppo. Až daleko za nimi se krčí se svými 5,4 miliony iPhone 8 a 6,3 miliony iPhone 8 Plus.

iPhone 8 Plus je letos daleko žádanější než jeho menší 4,7″ kolega:

Mezistupeň v podobě iPhonu 8 netáhne

Ačkoliv je tato statistika pro letošní osmičky poměrně nelichotivá, nemůžeme se jí prakticky vůbec divit. Letošní zájemci o iPhone se totiž podle všeho rozdělili na dva tábory a čekali buď na prémiový iPhone X či výrazný pokles cen u stále velmi kvalitního iPhonu 7 a popřípadě modelů starších. Mezistupeň v podobě iPhonů 8, který svou výbavou úplně nezaujal, navíc mnoho lidí odradil poměrně vysokou cenou.

Podobný scénář však předpovídalo letošní osmičce poměrně mnoho analytiků, kteří hovoří o špatných prodejích prakticky od jejich spuštění. To se sice snažil před nějakým časem vyvrátit i Tim Cook svým prohlášením, že je z prodejů iPhonů 8 nadšen, zákazníky však zřejmě nepřesvědčil.

Tak či tak bude jistě zajímavé, jak si letošní iPhony 8 v dalších měsících prodejů povedou. Už nyní se totiž začínají objevovat zvěsti o tom, že jsou prodeje iPhonů 8 kvůli spuštění prodejů iPhonu X ještě ve větším útlumu. Že by se tak stal letošní jablečný telefon, který je možná poslední generací s klasickým domovským tlačítkem, nejméně žádaným modelem za poslední roky? Nakročeno k tomuto nelichotivému prvenství jistě má.

iphone 7
Zdroj: Unsplash

Zdroj: 9to5mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější