Zavřít reklamu

Minulý týden jsme se dočkali představení nových iPadů Pro. Jedná se již o pátou generaci jablečných tabletů z této produktové linie. K těmto iPadům Pro si uživatelé mohou zakoupit také novou Magic Keyboard v bílé barvě. Zatímco tato klávesnice ve své verzi pro 11″ model je již k dispozici, zahájení prodeje 12,9″ varianty společnost Apple odložila.

Francouzský technologický server jménem iGeneration koncem minulého týdne uvedl, že s novými iPady Pro bude fungovat pouze nový model klávesnice Magic Keyboard. Ti, kteří si zakoupili starší verzi této klávesnice v domnění, že bude fungovat i s novým iPadem, si tedy budou muset zakoupit její letošní verzi. Důvodem je to, že přestože se letošní 12,9″ iPady Pro s procesory M1 po vizuální stránce v mnohém podobají svým předchůdcům z let 2018 a 2020, jsou o něco silnější, proto jejich konstrukci musel Apple přizpůsobit i klávesnici Magic Keyboard s trackpadem. V jednom z dokumentů, které firma poskytuje zaměstnancům svých Apple Storů, stojí výslovná zmínka o tom, že starší model klávesnice Magic Keyboard není kompatibilní s letošními modely iPadů Pro.

Důvodem větší tloušťky letošních modelů iPadů Pro je nový Liquid Retina XDR displej s mini-LED technologií. Panel tohoto displeje je osazen 10 tisíci mini-LED diodami, které nabízí mimo jiné lepší kontrolu nad řízením podsvícení displeje s vyšším jasem a hlubší černou při současné nižší spotřebě baterie zařízení. Apple ve zmíněném dokumentu uvádí, že při uzavření iPadu přiléhá Magic Keyboard k tabletu opravdu těsně. Jejím úkolem je totiž také udržet iPad na místě a zabránit jeho uvolnění a případnému pádu. Tak těsné přilehnutí ale vzhledem k rozdílu v tloušťce tabletu zkrátka není při použití staršího modelu Magic Keyboard možné. U 11″ modelu letošního iPadu Pro ale výše uvedené neplatí, protože menší model si zachoval stejné rozměry jako jeho předchozí generace.

Související články

Dnes nejčtenější

.