Zavřít reklamu

To, čeho se valná většina z nás ve skrytu duše velmi obávala, je tady. První uživatelé začínají hlásit poměrně závažné chyby na jejich iPhonech X. Tentokrát však není na vině baterie či podivné chrčení v reproduktoru, ale doposud všemi opěvovaný OLED displej.

Všechny problémy, které jsou v tuto chvíli s iPhonem X spojené, jsou zapříčiněny právě vadným OLED panelem. Někteří uživatelé například hlásí, že se jim dělají v displeji poměrně velké bubliny. “Když na bublinu zatlačím, většinou bez problému zmizí. Po deseti až patnácti minutách se však vrátí zpět,” stěžuje si na Redditu jeden z nešťastných majitelů nových vlajkových lodí. Netrvalo dlouho a s jeho příspěvkem se ztotožnilo dalších pár nešťastníků.

Šetřil Apple na oleofobní vrstvě?

Bubliny v displeji však nejsou tím jediným, co majitele nových desítek trápí. Ani oleofobní vrstva, kterou je pokryt každý displej, totiž nefunguje tak jak má. Mnoho uživatelů si stěžuje na to, že je na displejích nanesena velmi zvláštně. “Horní polovina displeje je v pořádku, spodní polovina je však velmi náchylná na různé šmouhy, otisky prstů a podobná rozmazání,” uvedl další rozhořčený majitel iPhonu X na Reddit, “Skoro to vypadá, jako by tam žádná vrstva nebyla.” I jemu dává za pravdu poměrně dost uživatelů iPhonu X.

S výčtem závad displeje nového jablečného telefonu však ještě nekončíme. V diskuzích na internetu se totiž objevily i stížnosti na zobrazovací kvalitu displeje. Ta je totiž u některých majitelů nové desítky opravdu tristní. Pár z nich si například stěžuje na zvláštní chování barev, které vytváří za určitých podmínek nepřirozeně barevné “stíny” nebo chcete-li „duchy“. Ty pak celkový dojem z displeje kazí. Jelikož se však tento problém vyskytuje velmi zřídka, přesnější informace o něm zatím nemáme. Dokonce ani samotní uživatelé, kteří jej hlásí, moc netuší, co si o něm myslet. “Stává se mi to jen někdy a jen mírně,” tvrdí jeden z nich. Podle jiného je zase docela možné, že je tato vlastnost u OLED displejů běžnou záležitostí, se kterou se budou muset uživatelé naučit žít. Předchozí dva problémy jsou tak nejspíš o něco závažnější, protože je u nich pochybení ze strany Applu takřka stoprocentní.

I přes první náznaky problémů s novými iPhony X však není rozhodně důvod k panice. Varovných signálů v podobě zpráv od majitelů je zatím tak málo, že se dají považovat spíše za klasické výrobní vady zapříčiněné masovou výrobou než problémy, které se budou na nových vlajkových lodích objevovat pravidelně. Snad se tedy v následujících dnech tyto nešvary ještě více nerozmnoží a skvělé ohlasy, které si iPhone X mezi svými uživateli zatím vydobyl, nezadupou nemilosrdně do země. Škoda by to byla opravdu nesmírná.

iPhone X display problem

Zdroj: idownloadblog

Související články

Dnes nejčtenější

.