Zavřít reklamu

V posledních týdnech se spekuluje o tom, že Apple nestihne do konce roku vyrobit dostatečnou zásobu iPhonů X. Tim Cook v rozhovoru pro BuzzFeed News promluvil o různých věcech, dokonce i o tom, jak to je s předpokládaným nedostatkem prémiového modelu. CEO cupertinské společnosti poskytl jedenáctiminutový rozhovor na debutu nového obchodního domu v Chicagu.

Analytici očekávají, že při zahájení prodeje iPhonu X, bude k dispozici omezený počet jednotek. Tim Cook se k tomu vyjádřil následovně: „Uvidíme, co se stane. Budeme pracovat co nejtvrději, aby jich bylo co nejvíce.“

Apple vydal také tiskovou zprávu, ve které ujišťuje zákazníky, že v jeho maloobchodních prodejnách bude iPhone X k dispozici. Zároveň však potenciální kupce varoval, aby přišli co nejdříve, čímž zvýší šanci, že se iPhone X dostane i na ně.

Japonská firma Nikkei Asian Review předpověděla, že technologický gigant z Cupertina bude schopen v tomto roce dodat pouze 20 milionů kusů, což je zhruba polovina původně plánovaného počtu.

Problémy s výrobou by už měly být vyřešené, ale Nikkei Asian Review uvádí, že OLED displej je hlavním viníkem, proč bude nedostatek iPhonů X. Dodavatelé jsou totiž schopni vyrábět pouze 10 milionů kusů OLED panelů za měsíc. Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo nedávno podotkl, že Apple bude mít před spuštěním prodeje připraveny jen 2 až 3 miliony jednotek.

iPhone X Tim Cook FB

Zdroj: iDownloadBlog

Související články

Dnes nejčtenější

.