Zavřít reklamu

Zápolíte stále na svém MacBooku s nedostatkem místa? Máme pro vás řešení. Porsche Design vytvořilo krásný hliníkový externí disk s kapacitou 4 TB, na který se veškerá přebytečná data z vašeho MacBooku bezproblémově vejdou. Designově navíc počítač krásně doplní.

O tom, že se v případě disku LaCie 3.5″ Porsche Design P’9230 4TB USB-C  jedná o opravdu exkluzivní produkt, svědčí už samotné provedení. Celé tělo je totiž kryto silným hliníkovým pláštěm, který jednak vnitřek disku chrání a druhak mu dodává na opravdu luxusním vzhledu.

Skvělá rychlost a neprůstřelná bezpečnost

Pokud je vám však vzhled jedno a jdete spíše po funkčnosti, i tady budete spokojení. Přenosová rychlost disku je totiž opravdu solidních 5 Gb/s, což jistě oceníte například u USB-C portů nových MacBooků Pro. Ani absence USB-C portu ve vašem PC však není problém. Disk je totiž dodáván s redukcí i na starší USB 2.0 nebo 3.0. V tomto případě je však rychlost přenosu samozřejmě o něco nižší.

Velkou výhodou disku je bezpečnost. Jeho tvůrci totiž vytvořili aplikaci díky které můžete všem nezvaným hostům zabouchnout dveře před nosem. Stačí si nastavit heslo a na váš disk se nikdo bez vašeho souhlasu nepodívá.

Ačkoliv vypadá disk na první pohled vcelku robustní, nemusíte mít z cestování s ním žádné obavy. Jeho délka 17,8 cm, šířka 12,3 cm a výška 3,9 cm jsou totiž pro cestování v kufru jako předurčeny. Navíc 871 gramů, které disk váží, pomalu ani neucítíte.

Jestli se vám tato šikovná věcička, která vám vyřeší veškeré problémy s nedostatkem místa, líbí, mrkněte se určitě na Alzu. To ji totiž nyní nabízí o 400 korun levněji, tedy za 5 290 Kč, což je na disk takovýchto parametrů opravdu zajímavá cena. Pokud by vám však 4 TB nestačily, můžete sáhnout po větším 5 TB. Ten se na Alze prodává o tisícovku dráž.

Související články

Dnes nejčtenější