Zavřít reklamu

Možná jste již v minulosti zaslechli zvěsti o tom, že se někde na skládce válí pevný disk se šifrovacími klíči k Bitcoinům, který tam nedopatřením vyhodil jeho majitel. Hodnota Bitcoinu však v minulých týdnech a měsících prudce vystřelila směrem vzhůru a nešťastník, který své Bitcoiny vyhodil, začal své hlouposti litovat o to víc. Zorganizoval proto záchrannou akci, jejímž cílem je pevný disk s daty získat zpět.

Nejistý výsledek

Sto milionů dolarů, respektive 2 miliardy korun. Tak přesně tolik by svému majiteli disk se 7500 Bitcoiny přinesly. Není se tak čemu divit, že začal ve svém okolí organizovat projekt, jehož cílem je disk na blízké skládce najít. Háček je však v tom, že smetiště, na které popeláři pevný disk odvezli, je podle dostupných informací opravdu obří a za těch pár let, co v ní disk možná leží, vyrostla o mnoho vrstev. Prokopávání se jednotlivými vrstvami je však velmi nebezpečné, jelikož se na skládce nachází různé chemikálie a další nebezpečné předměty, které by mohly kopáče ohrozit na životě. Kdybychom však riziko ohrožení chemikáliemi či podobnými věcmi překousli, nastává další problém. Skládka, na které se snaží nešťastník svůj disk nalézt, totiž nemusí být ve výsledku tou správnou. Hledání tak může být naprosto zbytečné.

Třetím a pro nálezce možná nejkrutějším problémem může být to, že se disk sice nalézt podaří ale bude natolik poškozený, že mu bude úplně k ničemu. V takovém případě by pak uhasly naděje i dalším desítkám hledačů, kteří doufají, že disk najdou a Bitcoiny z něj získají pro sebe.

Kdo by si pomyslel, že příběh, který začal v roce 2009 politím notebooku limonádou, ve kterém byl pevný disk umístěn, bude mít konec s podobným scénářem, že? I takové věci se však dějí. Snad se tedy nic podobného nestane nikomu z vás. Deprese a smutek, které v mysli majitele pevného disku převládají, totiž musí být vskutku obrovské. Peníze, které svým neuváženým činem ztratil, totiž mohly zabezpečit jeho rodinu na pěkných pár desítek let dopředu.

Bitcoin
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.