Zavřít reklamu

Nový iPhone 8 nebyl ještě ani představený a světem už se šíří první zvěsti o jeho nástupci. Ten by se měl podle nejnovějších informací představit tradičně ve dvou variantách. Úhlopříčky displejů však budou větší, než na které jsme byli doposud zvyklí. Boom s OLED displeji totiž propukne naplno.

Zprávy, které se dnes objevily na internetu, údajně pochází přímo z Jižní Koreji, konkrétně z továren Samsungu. Ten je totiž už nějaký čas největším světovým dodavatelem OLED displejů a pokud se nestane nic mimořádného, na svém trůnu setrvá ještě dlouho. Proslýchá se sice, že se Apple snaží tuto dominanci alespoň částečně narušit a displeje pro své budoucí iPhony bude vyrábět ve spolupráci s LG sám, minimálně pro příští rok se s tím však ještě moc počítat nedá. I v roce 2018 tak pravděpodobně dostaneme ve svých iPhonech OLED displeje od Samsungu. Aby však Apple zamezil při jejich výrobě podobným problémům, které jeho telefony doprovázely letos, objednávku na důležité komponenty učinil už nyní.

Velikosti se lehce změní

Zdroj, který přišel do styku s objednávkou Applu přímo v Samsungu, uvedl, že bychom se měli příští rok dočkat telefonů o úhlopříčce 5,85“ a 6,46“. Velkého zvětšení těla se však pravděpodobně obávat nemusíme. Apple se totiž bude s největší pravděpodobností držet téměř bezrámečkovového displeje s absencí Home Buttonu, jak tomu bude u letošního iPhonu 8. Veškeré zvětšování by tak bylo jen v řádech milimetrů.

Těžko říci, zda se dá této informaci věřit. Už delší dobu se však proslýchá, že se Apple na OLED displeje u svých telefonů chystá a rád by je v nich měl už v roce 2019. Jestli však půjde vše podle plánu, rok 2018 není podle všeho vůbec nereálným. Ostatně, i samotný Apple se nejspíš o co nejrychlejší uvedení na trh pokusí. Pokud totiž zažije letos jeho iPhone 8 tak velký úspěch, jak se od něj očekává, o klasické displeje si už nikdo neopře v příštích letech s trochou nadsázky ani kolo. OLED panely budou zkrátka obrovským lákadlem a na tom bude Apple v příštích letech pravděpodobně své telefony stavět.

2018-iphone

Zdroj: theinvestor

Dnes nejčtenější

.