Zavřít reklamu

Přestože svět od premiéry iPhonů 12 dělí ještě pěkných pár měsíců, už nyní je o nich díky obrovskému množství uniklých informací známo téměř vše. Některé informace jsou pak potvrzovány čím dál větším množstvím zdrojů, díky čemuž je již prakticky nelze vyvrátit. Patří mezi ně i obsah balení či typ displejů, které budou u iPhonů 12 použity. 

O iPhonech 12 se prakticky od prvopočátku hovoří jakožto o první řadě iPhonů, která se kompletně dočká OLED displejů. To nyní potvrdily i zdroje portálu Nikkei pocházející z dodavatelského řetězce, dle kterých se letos skutečně dočkáme čtveřice OLED iPhonů s úhlopříčkami 5,4”, dvakrát 6,1” a 6,7”. Potvrzeno je rovněž navýšení obnovovací frekvence displeje u řady Pro ze současných 60 Hz na 120 Hz, stejně jako nasazení LiDAR skeneru. Zdroje rovněž potvrdily, že se telefony budou designově velmi podobat iPadům Pro 3. a 4. generace, potažmo iPhonům 5, 5S či SE. Těšit se tak můžeme po letech zaoblení na ostřejší hrany, které působí moderním dojmem. Záda telefonů však budou tentokrát skleněná, aby je bylo možné i nadále nabíjet bezdrátově. 

Zdroje rovněž potvrdily, že má Apple u “dvanáctek” v plánu výrazně osekat obsah balení. V tom tak má skutečně dorazit jen telefon, nabíjecí kabel a manuály. Důvodem je i podle zdrojů Nikkei snaha Applu ušetřit a zároveň pomoci v boji proti elektroodpadu, který neustálým přibalováním příslušenství vzniká. Applu tento krok zároveň pomůže v prodejích AirPods a nabíjecích adaptérů. Co se týče termínu představení a dostupnosti telefonů, zde si zatím zdroje příliš jisté nejsou. Zpoždění, které Apple při vývoji a následném startu výroby novinek nabral, je totiž i dle jejich informací opravdu velké a nedá se proto vyloučit, že se letos skutečně nedočkáme představení v září, nýbrž až v říjnu. Vše v tomto směru ukáží až následující týdny, které prověří schopnosti všech dodavatelských partnerů Applu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.