Zavřít reklamu

To, o čem spekuloval celý svět včetně mnoha našich čtenářů, se nakonec pravděpodobně vyplní. Prémiový iPhone 8 by totiž měl podle nejnovější zprávy od čínského zdroje přinést obrovskou 512 GB variantu. Obavy z nedostatku místa by tak byly rázem ty tam.

Zavedení nové paměťové varianty u iPhonu 8 by byl ze strany Applu logický krok hned z několika důvodů. Jedním z hlavních důvodů je fotoaparát. Ten by měl být podle všech dostupných úniků informací opravdu fenomenální. Přední i zadní kamera by totiž měla zvládat video v rozlišení 4K se snímkovou frekvencí 60 fps. Takovéto záznamy však logicky spotřebují opravdu hodně místa, což by nová varianta hravě vyřešila. Velikost mediálního obsahu ve vašem telefonu by tak prakticky nic neomezovalo.

Druhou věcí, která příchod iPhonu 8 s 512 GB úložištěm zlehka naznačuje, je existence iPadu Pro s úložištěm stejné velikosti. I ten se totiž dá v jistém směru označit jako prémiový model, minimálně jeho obří paměť tomu nahrává do karet. Jablečná společnost tak bude nejspíš chtít stejně velké úložiště i ve svém telefonu. Ostatně, s podobnými kroky už jsme se v minulosti setkali.

Tři varianty úložiště

Pokud si však při pomyšlení na tak obří paměť ťukáte na čelo se slovy, že něco takového nikdy nezaplníte, pomaličku přestaňte. Obří varianta nového iPhonu nebude jediná, co Apple na blížící se konferenci pravděpodobně představí. Ve zprávě z Číny, kterou jsem zmiňoval už v úvodním odstavci, totiž stojí, že se dočkáme i „klasik“ v podobě 64 GB coby základního modelu a 256 GB coby středního.

Rendery iPhonu 8 od Forbes znázorňující stavový řádek v iOS 11:

 

Zdroj se v souvislosti s různými kapacitami dokonce rozpovídal i o jejich výrobcích. Největší čip totiž vznikne na jiném místě, než jeho dva menší bratříčci. 64GB a 256 GB čipy by měly podle všeho vyrobit závody společností Toshiba a Sandisk, největší „pětsetdvanáctku“ pak Samsung a Hynix.

To, zda se opravdu nové 512 GB varianty dočkáme, si zatím se stoprocentní jistotou tvrdit nedokážu. Zdroj, který však tuto zprávu přinesl, je podle většiny zahraničních webů jedním z nejdůvěryhodnějších v tomto odvětví, takže by se s jeho informacemi mělo i tak zacházet. I mistr tesař se však někdy utne, snad to však neplatí i v tomto případě.

iPhone 8 Lightning FB

Dnes nejčtenější

.