Zavřít reklamu

Na poli procesorů je v posledních měsících živo. Může za to především AMD, které se po několika letech zmátořilo a přišlo Intelu tak trochu zatopit. Intel v současné době nabízí procesory architektury Kaby Lake, které tu s námi jsou již téměř rok. Jejich čas na výsluní se však pomalu ale jistě blíží ke konci, neboť již za pár dní Intel představí procesory nové generace, které budou postavené na architektuře Coffee Lake. Na ně pak po novém roce naváží procesory Cannon Lake. A nyní Intel zveřejnil, co se objeví poté. První oficiální informace o procesorech Ice Lake jsou tady.

V první řadě se jedná o poměrně matoucí krok. Procesory architektury Ice Lake jsou ještě poměrně daleko, Intel obvykle nebývá tak otevřený o svých plánech. Obzvláště v případě, kdy se jedná o produkty, které jsou vzdálené několik generací… Co jsme se tedy z tohoto představení vlastně dozvěděli?

Procesory Ice Lake budou založené na vylepšeném výrobním procesu 10nm+ a bude se tak jednat o první produkty Intelu, které tuto metu pokoří. Zvláštní je, že Intel ještě nepředstavil procesory založené na standardním 10nm procesu, což by měla být 8. generace Cannon Lake, jež má vyjít z počátku příštího roku. Hierarchicky se tedy bude jednat o 9. řadu procesorů z rodiny Intel Core.

Procesory Ice Lake by měly být určeny jak pro desktopové, tak pro mobilní využití (oproti plánované segmentaci u Coffee Lake/Cannon Lake). První by měly přijít malé čipy, které budou určené do kompaktních zařízení s nízkou spotřebou. Jakmile se výroba ustálí, Intel začne produkovat větší a výkonnější čipy. Reálné nasazení můžeme očekávat nejdříve ke konci příštího roku.

intel ice lake
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Anandtech

Související články

Dnes nejčtenější