Zavřít reklamu

Zdálo se, že včera vydaná aktualizace iOS 10.3.3 není nijak zásadní. Apple v poznámkách uvedl, že přináší jen opravy chyb a vylepšení zabezpečení. Jenže se ukázalo, že jedna z chyb byla velice závažná. Updatu byste se proto neměli bránit.

Problém se týkal Wi-Fi čipů a Apple na něj upozornil Nitay Artenstein z Exodus Intelligence. Umožňoval útočníkovi „spustit kód v hlavním aplikačním procesoru“. To v předkladu znamená, že se kdokoliv mohl zcela zmocnit vašeho iPhonu nebo iPadu.

Jedná se o Wi-Fi čipy Broadcom BCM43xx, jež byly kořenem možných potíží. Mají je všechny iPhony od iPhonu 5 až do iPhonu 7, iPady 4. generace a novější a iPod Touch 6. generace. Artenstein zjistil, že jakmile ovládne tento čip, nic mu nebrání v cestě k hlavnímu procesoru.

Aktualizace chybu bezezbytku opravila, pokud jste ji provedli, žádné nebezpečí již nehrozí. Kdo ještě otálí, měl by si své jablečné zařízení pro jistotu updatovat co nejrychleji. Artenstein se příští týden podělí s odbornou veřejností na konferenci Black Hat o detaily.

Není to poprvé, co se na iOS objevila chyba, díky níž se útočníci přes Wi-Fi mohli zmocnit iPhonu. V roce 2015 mohli hackeři přes Wi-Fi síť naprosto znefunkčnit jakékoliv iOS zařízení. I tehdy Apple bleskurychle zareagoval a problém odstranil.

ios10.3.3

Dnes nejčtenější

.