Zavřít reklamu

Nový iOS 11, který se mezi všechny uživatele dostane v září, přináší spoustu nových funkcí a změn. Patří mezi ně například nové editovatelné ovládací centrum, možnost nahrávat obrazovku, zcela přepracovaný App Store, jakási obdoba Dark Mode nebo třeba nové funkce pro AirPods. Nyní nás ale jeden z našich čtenářů upozornil na další užitečnou novinku, o které ví jen málokdo a dokonce i v zahraniční o ní najdete zmínky jen sporadicky.

iOS 11 vs. iOS 10 (komentovaná galerie):

Apple totiž nově umožňuje sdílet zakoupené úložiště na iCloudu s ostatními lidmi, konkrétně s těmi, které máte přidané do rodiny. Nově tak vůbec není potřeba kupovat a pravidelně každý měsíc platit zvlášť všem uživatelům v rodině úložiště na iCloudu, ale jednoduše rozdělíte to své mezi ostatní členy.

Nejenom, že tak ušetříte, ale hlavně se nebude z karty hlavy rodiny každý měsíc strhávat několikrát částka za služby iCloudu. V rodině může být až 6 členů, což doposud ročně představovalo 72 plateb. A jak náš čtenář podotýká, pokud si dáváte platby do účetnictví, znamená to jen zbytečné papírování a peníze navíc. Nově bude plateb jen 12.

Jako vše, i tato novinka má svůj háček. Pokud pomineme fakt, že sdílet úložiště na iCloudu lze jen s uživateli, které máte přidané do rodiny v nastavení iCloudu, pak je tu i omezení, že funkce se vám zobrazí, jen pokud si platíte tarif 200 GB za 79 Kč měsíčně nebo vyšší 2TB za 249 Kč. Bohužel nejmenší a zároveň nejvyužívanější tarif 50GB za 25 Kč rozdělit mezi rodinu nelze.

Tarify podporující rodinné sdílení a nastavení služby:

Pokud už na vašem zařízení běží iOS 11, máte vytvořenou rodinu a platíte si minimálně 200GB tarif na iCloudu, pak můžete novinku využít už nyní. Stačí zavítat do Nastavení, zde nahoře kliknout na své jméno, následně na iCloud poté Spravovat úložiště a zde už Sdílet s rodinou. Jakmile budete mít aktivováno můžete zkontrolovat, kolik z dostupného úložiště který uživatel spotřebovává.

Člen rodiny, který už nějaký tarif využíval, si může zvolit, zda nadále zůstane u svého plánu či začne využívat sdíleného úložiště. Všichni ostatní, co využívali základních 5GB zdarma, automaticky upgradují na rodinné sdílení, čímž samozřejmě získají významně více prostoru. Rodinné sdílení iCloud úložiště lze samozřejmě kdykoli zrušit a stejně tak se třeba i vrátit na nižší tarif pro jednotlivce.

iOS 11 FB

Za upozornění na novinku a tím i tip na článek děkujeme našemu čtenářovi Radimovi

Dnes nejčtenější

.