Zavřít reklamu

Pokud máte v rodině více uživatelů, kteří používají byť jen jediné zařízení od Applu – většinou tedy iPhone – tak byste určitě měli využívat rodinného sdílení. Pokud jej začnete využívat, tak získáte různé benefity a výhody, které vám jednak ušetří peníze, a jednak také zjednoduší fungování. Jeden z největších benefitů je možnost sdílení úložiště na iCloudu, k dispozici je však také možnost pro sdílení nákupů, či jednoduché sdílení fotek v rámci rodinného alba. Pojďme se v dnešním článku společně podívat na to, jak můžete do rodinného sdílení přidat dalšího uživatele, a jakým způsobem se svou rodinou můžete sdílet své úložiště na iCloudu.

Jak přidat uživatele do rodinného sdílení

Pokud chcete někoho z vaší rodiny přidat do rodinného sdílení, tak je postup velice jednoduchý. Přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde nahoře klikněte na vaše jméno. Nyní stačí, abyste rozkliknuli kolonku s názvem Rodinné sdílení. Jakmile tak učiníte, tak klikněte na možnost Přidat člena rodiny… Po kliknutí na tuto možnost se zobrazí tři možnosti, pomocí kterých můžete dané osobě poslat pozvánku do rodiny. K dispozici je možnost pro pozvání pomocí iMessage, pozvání osobně, anebo vytvoření dětského účtu, nad kterým máte kontrolu. Nejčastěji asi využijete možnost pro pozvání pomocí iMessage. Jakmile na tuto možnost kliknete, tak se otevřou Zprávy, kde jen stačí napsat příjemce. Jakmile dotyčnému zpráva dojde, tak mu stačí kliknout na příchozí odkaz a pozvánku do rodiny potvrdit. Součástí rodinného sdílení může být dohromady až šest osob.

Jak poskytnout rodině úložiště na iCloudu

Abyste někomu mohli poskytnout úložiště na iCloudu, tak je nutné, abyste měli tarif úložiště 200 GB anebo 2 TB. Pokud máte menší tarify, tj. 5 GB anebo 50 GB, tak jej s rodinou sdílet nemůžete. Nejdříve je tedy nutné, pokud jste tak již neučinili, abyste si přenastavili tarif alespoň na 200 GB. Toho docílíte tak, že otevřete Nastavení, kde rozkliknete vaše jméno. Poté se přesuňte do sekce iCloud, kde klikněte na záložku Spravovat úložiště. Poté vyberte možnost Změnit tarif úložiště, kde si vyberte buď 200 GB za 79 korun měsíčně, anebo 2 TB za 249 korun měsíčně. Poté klikněte v pravém horním rohu na Koupit a potvrďte objednávku.

Povolení sdílení

Jakmile budete mít nastaven tarif úložiště, tak už jen stačí, abyste rodině sdílení iCloudu povolili. Pro povolení přejděte do Nastavení, kde rozklikněte vaše jméno. Poté se přesuňte do sekce Rodinné sdílení, kde se ve spodní části nachází možnosti sdílených funkcí. Pro povolení sdílení úložiště rozklikněte možnost Úložiště iCloud, kde poté sdílení povolte. Nastavit sdílení si samozřejmě můžete i u ostatních funkcí, jako například sdílení nákupů, polohy, apod. Tato nastavení samozřejmě také můžete vypnout.

Souvisejíci

Osobně jsem rodinné sdílení začal používat již před relativně dlouhou dobou, jelikož už jsem nebyl jediný v rodině, kdo vlastní iPhone. Přítelkyně si poté také pořídila iPhone a mně začalo rodinné sdílení dávat větší smysl. Když jsme teď v rodinném sdílení dohromady tři, tak nás úložiště 200 GB na iCloudu, které naprosto dostačuje, vyjde každého na 20 korun měsíčně, což je naprosto nic. Pokud tedy rodinného sdílení nevyužíváte, tak se není čeho bát a rozhodně byste jej měli zvážit.

Související články

Dnes nejčtenější

.