Zavřít reklamu

Před několika dny se na našem magazínu objevil návod, ve kterém jsme se zabývali, jakým způsobem můžete uživatele jablečných produktů přidat do rodiny, a také jak s nimi sdílet například své úložiště na iCloudu. Tento článek se těšil vcelku veliké oblibě a v komentářích jsem si všiml hned několika poznatků. Mezi nimi nechyběla ani „stížnost“ na jablečnou společnost. Konkrétně tedy kvůli toho, že uživatel rodiny nemůže využívat svého vlastního iCloudu a musí se „spokojit“ s tím, co nabízí jeho rodina. V tomto návodu bych vám rád ukázal, že to není až taková pravda. Vy, jakožto člen rodiny, a popřípadě i její zakladatel, máte nespočet možností změn nastavení. Můžete si tak vaši rodinu nastavit tak, aby vám vyhovovala co možná nejvíce. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak v iOS nastavit sdílené funkce pro rodinné sdílení

Hned na začátek se podíváme na to, co všechno můžete měnit jakožto zakladatel rodiny. Veškeré nastavení, které můžete provést, najdete v nativní aplikaci Nastavení, kde klikněte na samotném vrchu na vaše jméno. Jakmile tak učiníte, tak poté klikněte na možnost Rodinné sdílení. Zde už se poté dole v sekci Rodinné funkce nachází veškeré možnosti, které můžete pro rodinu nastavit. K dispozici je Sdílení nákupů, kde si můžete zvolit, zdali chcete vaše zakoupené položky v App Storu sdílet s ostatními členy rodiny. V sekci Úložiště iCloud poté můžete navolit, jaký chcete využívat pro rodinný iCloud tarif. Pokud navíc s rodinou svůj tarif sdílet nechcete, tak zde můžete jeho sdílení ukončit. Poté vám tedy zůstane váš současný tarif a ostatní členové rodiny si budou muset zakoupit tarif svůj. V sekci Sdílení polohy si poté můžete nastavit, kdo může sledovat vaši polohu. Sdílení Času u obrazovky je poté určeno především pro děti. Dále se zde nachází možnost pro sdílení rodinného tarifu Apple Music a v iOS 13 také sdílení předplatného Apple Arcade.

Jak jako člen rodiny zrušit členství ve sdíleném iCloudu

Pokud se z nějakého důvodu nechcete stát součástí rodinného iCloudu, popřípadě v něm jste, ale chcete z něho vystoupit a jít si po vlastní cestě mezitím, co budete stále součástí rodiny, tak samozřejmě můžete. Stačí, když se přesunete do Nastavení, kde kliknete nahoře na vaše jméno. Poté rozklikněte možnost Rodinné sdílení, kde tapněte na možnost Úložiště iCloud. Zde už poté stačí zvolit možnost Zastavit používání rodinného úložiště. Tímto se odpojíte od rodinného iCloudu a můžete zase začít používat i svůj.

 

V komentářích se dále nacházel i poznatek o tom, že si v rámci rodiny nemůžete při platbě zvolit, ze které karty se budou odečítat peníze. I přesto, když má člen rodiny nastavenou vlastní platební kartu a chce něco zaplatit, tak se peníze bez optání strhnou právě z rodinné karty. Bohužel, tohle nastavení či možné přizpůsobení jsem nikde v iOS nenašel, což je samozřejmě veliká škoda.

Související články

Dnes nejčtenější

.