Zavřít reklamu

Počítače Mac jsou bezesporu velmi populárním nástrojem, na kterém lze dělat prakticky všechno. Bez sebemenších problémů na nich sestříháte náročná videa, upravíte tuny fotografií nebo vypočítáte ty nejzapeklitější operace lusknutím prstu. Jedna stránka jablečných počítačů však tak skvělá není. Přesně tak, narážím na herní svět.

Před nějakým časem prohlásila společnost ArsTehnica, že je Mac v herním odvětví mrtvý již od roku 2007. Uplynulo deset let a podle některých odborníků se situace ani za mák nezlepšila. Grafika jablečných počítačů se totiž nemůže ani po deseti letech s tou, kterou používají počítače Windows, rovnat. Respektive, řešení by se našlo, jen se do něj nikomu moc nechce. To ostatně potvrzuje i ředitel jedné vývojářské společnosti. Podle něj by šla většina her optimalizovat, je s tím však dost práce a ta by se v konečném výsledku nemusela s ohledem na herní uživatele Macu vyplatit.

Grand Theft Auto na MacBooku? Proč ne!

Odborníci, kteří tuto problematiku zkoumají už léta, nám však dávají do budoucna slušnou naději. Podle nich je nynější grafika v MacBoocich Pro 2016 natolik dobrá, že by většinu her bez větších problémů zvládla. Další světlou stránkou, která dává milovníkům her naději, je příslib Applu, že vytvoří ještě nadupanější Macy. Třetí a poslední světlou stránkou je pak využití plného potenciálu nové grafiky Metal 2. To vývojářům mimo jiné umožňuje propojit zařízení s brýlemi pro virtuální realitu. Právě z této novinky jsou odborníci nadšeni nejvíce. Dokáže totiž zajistit daleko delší využitelnost Maců. Stačí k nim pouze připojit externí grafika a zážitek může pokračovat. Odbourá se tak většina problémů s výkonem, který je právě po grafické stránce docela znatelný.

 

Vypadá to tedy, že pokud budete chtít využívat v budoucnu Mac jako svůj herní počítač, nebude to problém. Pravděpodobně se však plácnete pořádně přes kapsu a stejný herní prožitek jako na počítačích Windows přeplatíte několikanásobně. Pokud to však vaše láska k nakousnutému jablku překoná, pravděpodobně si splníte vaše herní sny bez sebemenších problémů.

Macbook-Air-Gaming-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější