Zavřít reklamu

Počítače od Applu rozhodně nelze považovat za opravdová herní děla, ba naopak. Na hraní si totiž Macy kupuje skutečně jen málokdo. Tato skutečnost by se však měla již relativně brzy změnit díky zbrusu novému hernímu Macu, na kterém Apple údajně pracuje. Tvrdí to alespoň zpravodajci z čínského deníku Economic Daily News. 

Zdroje výše zmíněného portálu tvrdí, že Apple pracuje na špičkovém herním počítači, jehož odhalení plánuje na příští rok – konkrétně vývojářskou konferenci WWDC, která se bude velmi pravděpodobně konat jako již tradičně v červnu a kromě hardwaru se na ní ukáží i nové operační systémy. Hardware nového Macu by měl být výrazně uzpůsoben potřebám hráčům působících primárně v esportu, tedy de facto profesionálům, jenž se hraním živí. Cena takového stroje by měla atakovat 5000 dolarů, tedy v přepočtu 115 tisíc korun bez daně a dalších poplatků. 

O jaký Mac přesně se má jednat zatím bohužel není zcela jasné. Zdroje totiž hovoří hned o dvou možných variantách – konkrétně o herním MacBooku s velkým displejem a o speciálním iMacu, který by byl též hrám maximálně přizpůsoben. Zda budou tyto stroje vycházet ze zaběhnutého designu starších generací MacBooků a iMaců, či u nich Apple vsadí na design zbrusu nový (například agresivnější, jak je u herních strojů zvykem) je nicméně zatím nejasné. Vzhledem k tomu, že od WWDC nás zase tak moc času nedělí se však dají novinky upřesňující tento produkt očekávat v následujících týdnech čím dál častěji. 

Dnes nejčtenější

.