Zavřít reklamu

Minulý týden tomu bylo přesně deset let, co se k prvním fanouškům dostal první iPhone, který navždy změnilo svět a předurčilo směr, jakým se technologie do nynějška ubírají. Jak moc se iPhone 2G a jeho systém liší od právě testovaného iOS 11, jenž nás čeká na podzim? Odpověď na tuhle otázku nabízí nabízí video na YouTube kanále EverythingApplePro.

Hned zprvu připomíná věc, kterou si mnoho lidí neuvědomuje. A sice, že iPhone nebyl prvním mobilem, s nímž měl Apple co do činění. Už v roce 2005 ve spolupráci s Motorrolou uvedl telefon propojený s iTunes. Prodejům se ale nedařilo, a tak nic nebránilo tomu, aby o dva roky přišel pořádný jablečný smartphone.

Už na první pohled je patrné, že se původní a dnešní iPhone liší zejména co do velikosti. Design iPhonu 2G je však nadčasový, tudíž vypadá velmi dobře i po tolika letech.

Co se operačního systému týče, první smartphone od Applu běžel na iPhone OS. Z toho se vyvinul iOS a na podzim vyjde verze s pořadovým číslem 11. Nejvýraznější změnou je přechod z designu připomínajícího reálné objekty na abstraktní design, na nějž jsme si museli zvykat s příchodem iOS 7. Kromě toho zmizelo ikonické gesto na zamčené obrazovce „Slide to unlock“ – teď se do iPhonu dostáváme pomocí Touch ID. Naopak přibylo například ovládací centrum a samozřejmě App Store, o kterém si majitelé prvního iPhonu rovněž mohli nechat jenom zdát.

A co dalšího bylo tehdy jinak? Podívejte se na video:

iPhone 10 years later

Dnes nejčtenější

.