Zavřít reklamu

Začátkem tohoto měsíce Apple vydal první beta verzi iOS 11 pro vývojáře, potom zveřejnil druhou beta verzi pro vývojáře a zároveň zpřístupnil první beta verzi pro veřejnost. Po prozkoumání mobilního systému uživatelé začali objevovat věci, jež naznačují, s čím by mohl přijít očekávaný iPhone 8.

Tyler Hansen na Twitteru informoval o některých funkcích z iOS 11, které naznačují, co by mohl přinést iPhone 8, například OLED displej od okraje k okraji, rozšířenou realitu a další.

Vylepšené rozhraní aplikací, OLED displej bez okrajů a další

Po instalaci iOS 11 si v první řadě všimnete zaobleného rozhraní. Pokud použijete 3D Touch na některé z ikon v Control Center, zobrazí se vám nabídka se zaoblenými rohy, v podstatě celé rozhraní Control Center je zaokrouhlené.

Bohužel, iOS 11 stále nedostává oficiální noční režim, avšak existují prvky, jež jsou výrazně tmavší. Pokud se podíváte na aplikaci Kalkulačka, tak ta byla zcela přepracovaná. V iOS 11 je Kalkulačka tmavší a tlačítka jsou kulatá, nikoliv čtvercová. V předchozí verzi systému byla Kalkulačka ve světlejších barvách, ale v takových odstínech by nevyužila plně potenciálu OLED displeje.

Další změny se týkají aplikací jako Mail a Zprávy, v nichž Apple upravil záhlaví. Už se v těchto aplikacích nezobrazuje záhlaví, podobně jako je tomu v Apple Music a Apple News, a tak při rolování záhlaví zmizí, a tak aplikace může zobrazit na větším displeji více informací. Cupertinská společnost přepracovala nativní video přehrávač. Všimněte si, že pokud dáte video přes celou obrazovku, ovládací tlačítka pro nastavení hlasitosti, ukončení videa a nastavení velikosti jsou umístěná v levém a pravém horním rohu lehce od okrajů, což by mohlo naznačovat to, že iPhone 8 bude mít displej od okraje k okraji.

Takto by mohl vypadat iPhone 8 s iOS 11:

Lepší kamery, AR a další

Apple se systémem iOS 11 přechází z formátu JPEG na HEVC a HEIF. Podle společnosti tyto formáty ušetří uživatelům až 50 % interního úložiště, což napovídá tomu, že iPhone 8 bude mít vylepšený fotoaparát. Čím vyšší je kvalita kamery, tím větší velikost má vyfocený snímek.

V neposlední řadě se iOS 11 zaměřuje na procesorově náročnou rozšířenou realitu. Apple představil ARKit, jehož cílem je pomoci vývojářům rozvíjet zkušenosti s rozšířenou realitou. Právě kvůli tomu iPhone 8 by mohl umožnit práci s rozšířenou realitou, přičemž už v minulosti se objevily informace o tom, že iPhone 8 bude mít vertikální kameru se dvěma objektivy pro možnosti rozšíření reality.

Opět se jedná pouze o spekulace, ale pokud si dáme dohromady dosavadní úniky s funkcemi iOS 11, potom tyto spekulace dávají smysl.

iPhone 8 concept Obshansky FB 2

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.