Zavřít reklamu

Novopečený prezident Francie Emannuel Macron se ukázal jako velký vtipálek. Na středečním focení oficiálního portrétu se mu na stůl podařilo propašovat dva iPhony.

Macron je známým vášvnivým uživatelem iPhonu. Fotek, na nichž jablečný smartphone používá, vznikl za jeho politickou kariéru nespočet. Je zřejmé, že kromě humoru bylo jeho záměrem potvrdit směřování své politiky do budoucnosti, nikoliv do minulosti. A pro to jsou moderní technologie dokonalou metaforou.

Podívejte se na video:

https://www.youtube.com/watch?v=trJFfoRL-YQ

Fracnouzský list LCI poznamenal, že jde o vůbec první oficiální fotografii, na níž prezident pózuje s mobilním telefonem. Nejsou to přitom jenom iPhony, ležící v levém spodním rohu, kterými se snažil Macron něco říct. Na stůl si pečlivě naaranžoval i tři knihy.

„Dal si tam memoáry Charlese de Gaullea, román Červený a černý od Stendhala a sbírku novel Andrého Gidea,“ poznamenal deník LCI. Macron tak očividně chce, aby byl vnímán i jako kvalitně vzdělaný prezident.

Více než 50 tisíc kopií portrétu se v nadcházejících týdnech a měsísích objeví na radnicích, ve školách a dalších veřejných místech ve Francii.

Emannuel Macron iPhone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
emannuel-macron-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější