Zavřít reklamu

Souboje smartphonů v rychlosti nejsou na YouTube žádnou novinkou. Tentokrát se střetl přes půl roku starý iPhone 7 Plus s telefonem OnePlus 5. Jak to dopadlo?

Jeden z nejšpičkovějších Androidů se začal prodávat v červnu a svými parametry oslní nejenom nadšence do technologií. Smartphone se může pohlubit úložným prostorem o velikosti 128 GB, 8 GB RAM, stejné množství jako v MacBooku Pro, a osmijádrový procesor Snapdragon 835. Čínský výrobce zkrátka nešetřil.

iPhone 7 Plus je oproti tomu vybaven „pouze“ 3 GB RAM a čtyřjádrovým procesorem.

Pravidelní diváci srovnávacích videí si už zvykli, že jakýkoliv smartphone s Androidem iPhone hravě rozcupoval. Přestože jeho soupeři mnohdy dostali do vínku daleko silnější hardware, celková odladěnost iOS se vždy ukázala jako rozhodující. Nyní se však karta obrátila.

Zatímco v prvním kole srovnání ještě vedl iPhone 7 Plus, v druhém už dostal od OnePlus 5 s jeho 8 GB RAM při znovuotevírání aplikací na pozadí nakládačku. A nakonec si vysloužil pomyslnou korunu, ačkoliv jen o píď.

Dalo by se říct, že žák překonal učitele. Už na první pohled je OnePlus 5 jasnou kopií posledního iPhonu, a tak je překvapivé, že se po letech podařilo v Číně přivést na svět takový telefon, který se co do kvality se železem z Cupertina může měřit. Jsme zvědaví, jak se Apple vytáhne na podzim a zda letošní iPhone opět zaujme místo na špičkách všech žebříčků.

Na celé srovnání se můžete podívat ve videu níže.

iphone-oneplus5-fb

Dnes nejčtenější

.