Zavřít reklamu

Další týden, další video od Petra Máry, tedy od jednoho z český Apple odborníků. Tentokrát se Petr přemístil od recenze nové konzole Nintendo Swtich a povídání o tom, jestli je možné skloubit rodinu a cestování opět ke kalifornské firmě a jejím produktům. Dneska se ale ani tak nevěnoval zařízením s nakousnutým jablkem, ale spíše se zaměřil na hlavní rozdíly mezi systémy iOS a Android a zejména pak na to, jak se liší filozofický přístup obou konkurenční systému.

Petr své video v podstatě rozdělil do několika oblastí, ve kterých iOS a Android porovnává. Zaměřil se tak na soukromí, přizpůsobitelnost prostředí, platformu, uživatelské rozhraní, aplikace, cenu, bezpečnost (a tím i na obchody s aplikacemi) a nakonec i na zpřístupnění.

Pokud se zase tolik nezajímáte o technologie a systémy, které na nich běží, pak pro vás bude video hodně poučné. Petrovo názory jsou hodně objektivní, a tak vám určitě rozšíří obzor, o což autorovo jednoznačně jde. Pokud tedy vlastníte například iOS a občas pokukujete i po nějakém telefonu s Androidem, ale bojíte se přechodu (nebo samozřejmě naopak), pak je pro vás video od Petra jako dělané.

iOS vs Android Petr Mara FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější