Zavřít reklamu

Slide-to-unlock iconUž 9 let, tedy hned do první generace iPhonu respektive od iPhone OS 1 známe z uzamčené obrazovky gesto „Slide to Unlock“, tedy že přejetím odemkneme telefon případně se dostaneme na obrazovku, kde můžeme zadat heslo pro odemknutí. Slide to Unlock za ty roky vystřídal mnoho podob od výrazných k minimalistickým, a tak jsme mohli očekávat i nějakou novou podobu v iOS 10. Apple to však vyřešil jednoduše. Gestu dal v novém systému sbohem a my tak na něj můžeme zapomenout.

Nově jej totiž v iOS 10 nahradilo domovské tlačítko, které musíte stisknout, aby se iPhone odemkl. To se na první pohled moc užitečné nezdá a ani to ve výsledku popravě užitečné není. Pokud totiž máte například iPhone 5, který nedisponuje Home Buttonem s Touch ID a dokonce nepodporuje ani funkci, kdy zvednete iPhone a on se automaticky rozsvítí, tak musíte kliknout na domovské tlačítko, aby se displej rozsvítil, poté kliknout znovu, abyste jste se dostali na obrazovku, kde můžete zadat heslo a nakonec, když zadáte heslo, tak jste konečně v telefonu.

U takového iPhonu 6s nebo i u jiných modelů s Touch ID, už nestačí jen přiložit prst na Touch ID, když je obrazovka rozsvícená. Musíte totiž zároveň s přiložením vždy tlačítko stisknout, aby se telefon odemkl. Pokud vám tedy telefon leží například na stole a vy jej chcete odemknout, stačí jako předtím zmáčknout Home Button, přičemž přiložíte i prst pro Touch ID a okamžitě jste na domovské obrazovce. Jenže pokud odemknete iPhone s postranním power tlačítkem a přiložíte na Touch ID jen prst a nezmáčknete home button, tak vás iPhone vyzve, abyste pro odemknutí domovské tlačítko stiskli, na což si budeme všichni muset zvyknout.

A proč tomu tak je? Protože v iOS 10 přejetím po displeji na uzamčené obrazovce zleva doprava přejdete do nových widgetů, kde najdete třeba počasí, kalendář, mapy, hudbu a třeba i widgety aplikací z App Storu. Slide to Unlock by tedy v iOS 10 již nedával smysl. Možná si někteří říkáte, že Apple mohl dát widgety na druhou stranu, jenže tam je nově fotoaparát, abyste tak k němu měli ještě rychleji přístup.

slide tu unlock
iOS 10 unlock

Dnes nejčtenější

.