Zavřít reklamu

Už jsme vás informovali o tom, že funkce drag and drop je dostupná nejen pro iPad, ba dokonce i pro iPhone. Velice praktická funkce je dostupná v mobilním operačním systému iOS 11, který Apple představil minulý týden na své konferenci WWDC 2017. Nicméně cupertinská společnost drag and drop představila jako funkci pro iPad, přičemž o iPhonu se vůbec nezmínila. Zdá se však, že momentálně ji testuje i na iPhonu.

Jeden chytrý vývojář z kódu iOS 11 beta zjistil, že drag and drop se objeví i na iPhonu. Podívejte se, jak to vypadá v praxi:

Použití drag and drop na iPhonu je naprosto jednoduché. Vývojář Steve Smith zveřejnil na Twitteru, že existují tři věci, které brání uživatelům v přístupu k funkci, a to složka /AppleInternal a nastavení preferencí DraggingEnabledPhone & DraggingEnabled BOOL v PLIST filu v UIKit.

Pokud budete mít na svém iPhonu iOS 11, potom můžete drag and drop vyzkoušet. Opravdu funguje docela dobře, ale není jasné, proč Apple neobeznámil, že bude dostupná i na iPhonech. Jednou z teorií je, že společnost chce funkci představit až při odhalení iPhonu 8, což bude na podzim tohoto roku. Podívejte se na dalších 75 skrytých novinek v iOS 11 v tomto článku.

drag and drop fb

Dnes nejčtenější

.