Zavřít reklamu

Včera proběhla v Bílém domě schůzka generálních ředitelů největších amerických technologických společností s prezidentem Donaldem Trumpem. Nechyběl samozřejmě ani Tim Cook. Ten údajně na celém sněmu lobboval za velmi zajímavou věc – povinnou výuku programování na základních školách.

Celá schůze se nesla v duchu inovativních možností, které by mohly právě největší technologické firmy Americe nabídnout, a ta díky nim zlepšila fungování a ušetřila. Hovořilo se tak například o různých možnostech analýzy různých dat, díky jejímž výsledkům by bylo možné odhalovat podvodné federální výdaje. S tímto problémem by pak měla pomoci hlavně společnost Palantir, která se specializuje právě na tento typ průmyslu.

Pokud se tyto nápady ujmou, mohou být prvním krokem k transformaci a modernizaci federálního využívání IT služeb, které údajně v některých ohledech značně pokulhávají. Do této přestavby by se určitě alespoň malým dílem promítly všechny velké společnosti. Proto není divu, že o jejich zástupce nebylo na schůzi nouze. Nechyběli lidé z Adobe, Googlu, Intelu, Microsoftu, Oraclu, Qualcommu nebo Amazonu.

Kdo se však schůzky nezúčastnil, byl Elon Musk z Tesly. Ten se už před časem nechal slyšet, že pokud Trump skutečně odstoupí z Pařížské dohody o klimatu, dává od veškerých setkání s prezidentem ruce pryč. I když mohou jeho slova stát Teslu velké peníze, které by měla z případné státní zakázky, na svých slovech Musk trvá.

Podobná slova jako Musk nacházel pro Trumpovo rozhodnutí i Tim Cook. Ten však žádné podobné kroky nepodstoupil a s prezidentem se sešel. Podle serveru recode pak ve svém čase hovořil o tom, že je chybné považovat americké přistěhovalce za příčinu snižující se mzdy, dále o potřebě zavést silnější šifrování soukromé komunikace a o myšlence zavedení hodin programování na základních školách.

Programování na základních školách

Právě poslední bod zní opravdu zajímavě a pokud se podaří prosadit, může z něj celá Amerika později těžit. Apple totiž už delší dobu věří, že programování je velmi důležitou součásti vzdělání a proto k němu vytvořil aplikaci Swift Playgrounds, která by měla se začátky výrazně pomoci.

Je možné, že Cookova slova prezident Trump skutečně vyslyší a bude o jejich uskutečnění stát. Podle jeho slov je totiž zastáncem moderních technologií a Cookův nápad do jeho ideji určitě zapadá.

„Vláda musí dohnat technologickou revoluci. Propast smažeme za pomoci velkých amerických podniků plných kvalitních lidí,“ prohlásil Trump.

 

Vypadá to tedy, že si všechny strany plně uvědomují závažnost problémů a dokážou se přes rozepře z minulosti v rámci řešení budoucnosti přenést. Nejspíš je to dobře, minulost už stejně nikdo nezmění.

trump-cook-fb

Dnes nejčtenější

.